Wpis z mikrobloga

@Mixonowacy Dla szczeniąt małych ras (np jorki) faktycznie jest ryzyko dla krtani przy obroży, wiec jak będzie to jakiś west czy maltańczyk, to bym się zastanowił i spytał weterynarza albo hodowcy, ale jeśli to większy pieske, np labrador czy owczarek niemiecki, to zdecydowanie obroża. Szelki wtedy dopiero po roku, półtora minimum. Ja mam akitę trochę ponad półtorarocznego (42 kg) i dopiero od nowego roku chodzi w szelkach. Obroża dodatkowo ułatwia naukę chodzenia
@mikessos: A możesz podzielić się jeszcze jakimiś innymi informacjami? Akita będzie moim pierwszym psem i chcę żeby było zadowolone z życia jak tylko się da, a grupki na fejsie wrzucają tylko zdjęcia psich bombleków.
@SKYYYRwysyn: Niekoniecznie powiedziałbym że nie, ale akita to nie jest dobry pies "na pierwszego", chyba że miałeś już wcześniej kontakt z psami, a to będzie Twój pierwszy pies "na własność" (tak ja miałem, Yuki to jest mój pierwszy pies, ale wcześniej miałem psa w domu - tylko nie mojego, a rodziców). Nie mówię, że ci się nie uda, ale przygotuj się na długą "walkę" z wychowaniem szczeniaka, a potem i psa.
Pobierz mikessos - @SKYYYRwysyn: Niekoniecznie powiedziałbym że nie, ale akita to nie jest do...
źródło: comment_1588004212LcWUpEwOs9cucectXLrprc.jpg
@mikessos: Łał. Nie spodziewałem się takiej ilości tekstu, ale bardzo dziękuję.

No właśnie kwestie samego szkolenia mnie martwiły. O ile wiem, że dużo łatwiej będzie dobrać kalorie i menu jedzenia w miarę jak będzie rosnąć, to o socjalizację i wyuczenie zachowań się martwię.

Nie chcę być typowym Sebą od darcia się na wszelkie oznaki, że pies zrobił coś czego nie chciałem. Zdaję sobie sprawę, iż strzałem w kolano byłoby nie określenie
@SKYYYRwysyn: Miało być tym razem krótko, ale znów się rozpisałem xD

Najpierw krótko o jedzeniu i pielęgnacji - są to psy mało wymagające. Trzeba im czyścić zęby (odradzam dentastixy, zazwyczaj są mega słabej jakości). Pazury trzeba co jakiś czas przycinać, ale tak naprawdę dotyczy to tylko piątych pazurów, które nie są tak mocno ścierane podczas spacerów. Co jakiś czas wykąpać (przy czym szczeniaków lepiej nie kąpać, ale trzeba przyzwyczaić je do