Wpis z mikrobloga

Mircy, sprawa jest. Piszę grzecznościowo na prośbę kolegi, który jest na tyle normalny, że nie ma tu konta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poważniej. Typ ma 201 cm i 120 kg wagi. Niezbyt krzepki, raczej średnio i trochę ulany. W sensie, że przeciętny typ, żaden tam Rambo. Chce kupić pierwszy motocykl, nie ma prawka A, czyli na 100% 125. Trochę mu naświetliłem, że 125 to nie jedzie, że przy jego gabarytach to maks. 80-90 poleci z wiatrem i tak dalej, ale chłop argumentuje, że chce kupić tanią 125-kę, trochę się na niej pokręcić i sprawdzić, czy mu się spodoba. Może i ma to sens, jak kto lubi.

W każdym razie pytanie jest - jaka 125 dla dużego chłopa? Klasyk, turystyk, enduro. Żadne ścigacze i choppery. I nie skuter. Pierwsze, co przyszło mi na myśl, to oczywiście Varadero. Potem Derbi Terra i Romet RCX. Te dwa ostatnie to tylko mi się wydaje, bo na żywo tylko z wiaderkiem miałem do czynienia. Ja jednak jestem sporo mniejszy i nie mam więc punktu odniesienia.
Jakaś Yamaha DT? Albo coś innego? Jak enduro i crossy się prezentują pod tym względem? Mogą być też chińczyki, 2T/4T, bez różnicy.

Pomóżcie proszę.

  • 12