Wpis z mikrobloga

hej hej #dzicyzapylacze
Jakiś czas temu poznałam wielkiego entuzjastę pszczół, którego interesują trzmiele. Opisał na moim blogu swoje doświadczenia z nimi. Może kogoś zainteresuje ten temat. Jest o budkach dla trzmieli: https://dzicyzapylacze.pl/budka-dla-trzmiela-i-inne-trzmiele-sprawy/ To fascynujący temat. Polecam :)

Ostatnio nie piszę artykułów, ale to nie znaczy, że się lenię! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obserwuję dużo, robię zdjęcia i zbieram materiały. Pochłania mi to mnóstwo czasu.
Dzisiaj przy okazji pokażę Wam zimową znajdę, która sprawiła mi niesamowitą radość i tą radością chciałabym się z Wami podzielić :))) Tej zimy znalazłam uszkodzoną muszlę (zdjęcie w komentarzu). Znajdował się w niej jeden kokon. Schowałam go do swojego Pudełka na Magiczne Niezidentyfikowane Kokony, który trzymam na dworze i wczoraj moim oczom ukazało się takie cudo! Jest to samica murarki muszlówki (Osmia aurulenta), pszczoły zakładającej gniazda w pustych muszlach ślimaków.


Murarka muszlówka (fot. własna)
M.....e - hej hej #dzicyzapylacze
Jakiś czas temu poznałam wielkiego entuzjastę pszc...

źródło: comment_158789195973qPR4tecVsf6ZvH4Tk3Pa.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@ranunculus: Nie wiem do kogo dotarło, więc nie będę wołać drugi raz :/
Ostatnio jak wołałam, to chyba byłam bordowa, więc nawet nie wiedziałam, że są jakieś ograniczenia.
Dzięki za informację :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Megachilidae: prześliczna! A trzmiele są super, takie latające grubaski. Nie wiem czemu zawsze mi się chce śmiać jak je widzę, są jakieś takie pocieszne ()
  • Odpowiedz