Wpis z mikrobloga

Mircy, mam pytanie odnośnie tętna. Mam Brytona 310 i do tego czujnik HR Megane. Wzrost 176, w zimę ważyłem 92 kg, obecnie 86 kg. O ile w zimę przeciętny puls na rowerze to było 170-175, przy mocniejszym wysiłku dochodził do 185, to teraz przeciętny to jest 180 - 185, max dochodzi do 190. Martwić się tym, czy jest to spowodowane tym, że trochę poprawiła się moja wydajność, bardziej daję sobie w doopę i stąd takie tętno? Powiem szczerze, że jak zobaczyłem 191 na wyświetlaczu to się trochę zdziwiłem. A może po prostu wymienić baterię?
#rower
  • 16
@Szym3kSzym3k: Ważniejsze od wzrostu i wagi jest to ile masz lat, bo tętno max zwykle zależy od wieku, im człowiek starszy tym niższe. Wzorów na tętno max jest kilka ale ten najprostszy to 220 - wiek. Swój max jest trudno osiągnąć, bo wymaga to dość długiego bardzo intensywnego wysiłku i mniej wytrenowanym osobą wcześniej poddadzą się mięsnie, niż wycisną max z serducha. Zaskakuje mnie wzrost tętna przeciętnego bo przy spadku wagi
@damian_co_dalej: @oskee: Ten max puls to mam na podjazdach i wtedy staram dać z siebie wszystko. Też staram się utrzymywać stałą prędkość i jak jest teren ciut bardziej wymagający to puls rośnie, ale wiadomo jak odpuszczę to wraca do tych170-kilku. Ale całą zimę nigdy nie miałem 190. Szczerze mówiąc spodziewałem się że puls będę miał mniejszy gdy schudnę. Wiek to 39 lat. Jakie dane jeszd podać?
@Szym3kSzym3k: Zmień baterię albo pożycz inny sprzęt i porównaj wyniki. Jak dla mnie to ewidentny błąd czujnika. Wzrost jest raczej mało możliwy a same pomiary sporo zawyżone. Ten sprzęt podaje Twoje przeciętne tętno na poziomie na jakim masz realnie swój max.
@klark: tak wiem, ale mimo wysztko na podjazdach powinno być chyba chociaż ciut wyższe?
Bateria wymieniona. Zabaczymy co mi dzis zegarek powie... Choć zegarki z pomiarem tetna to chyba pisanie palcem po wodzie.