Wpis z mikrobloga

#elektronika #tv #audio #video #dom #telewizja #komputery #sprzet #rtveuroagd
Szukam telewizora do małego salonu z aneksem kuchennym (25m2), gdzie odległość od kanapy a powieszonego na ścianie TV wynosić będzie ok. 1,5 metra. Z uwagi na powyższe szukam czegoś o przekątnej w granicach do 50 cali. Telewizji satelitarnej samej w sobie dużo nie oglądam, grać też gram raczej mało. Nie ukrywam, że TV służyć ma zatem głównie wyświetleniu treści multimedialnych z innych źródeł, jak laptop czy platformy typu HBO GO, Netlfix, Player, Ipla, VOD TVP, Youtube, Spotify.

Z uwagi na powyższe zależy mi bardzo na tym, aby telewizor umożliwiał sprawne i możliwie jak największej jakości:
- wyświetlanie filmów przesłanych po sieci Wifi z laptopa,
- obsłudze aplikacji Youtube, HBO GO, Netflix, Player, Spotify (Ipla, VOD TVP też mile widziana,
- castingu treści z innych urządzeń, np. bezprzewodowym wyświetlaniu zdjęć i filmów ze smartfona (mile widziane Chromecast i AIR Play).

Docelowo mam zamiar dokupić w najbliższej przyszłości do telewizora soundbar JBL Bar 3.1, stąd głośniki nie są dla mnie aż tak ważne.

Ważne jest jednak to aby miał również ciemną ramkę - może śmieszne, ale niestety szary kolor odpada ze względu na dekoracje w pokoju. Ni w oko, ni w ząb nie pasuje mi na ścianie siwy sprzęt. Przez co niestety zmuszony zostałem wykluczyć Philips 50PUS7334, który świetnie wpisywały się wstępnie w moje potrzeby.

Cena jaka chciałbym przeznaczyć na taki telewizor to +/- 2 000 zł.

Czy macie coś godnego polecenia?