Wpis z mikrobloga

Jak już wiecie (lub nie) z maila, Allegro niebawem wprowadzi możliwość anulowania zamówienia do czasu aż sprzedawca nie wprowadzi numeru przesyłki, najpóźniej w 3 dni po zakupie.
Fajnie, ale. Rozsądek i logika podpowiadałaby, że w takim przypadku prowizja od sprzedaży zostanie automatycznie zwrócona. Otóż nie. :) Nadal trzeba będzie od takiego anulowanego zakupu składać wniosek o zwrot prowizji. A nuż ktoś zapomni wystąpić o zwrot prowizji.
#allegro
  • 11
@Jelen_Szlachetny: i kij w oko januszom allegro, nieraz dostałem "sprzedawca wprowadził nr listu przewozowego ale jeszcze nie nadał przesyłki" i se to mogło wisieć, by po tygodniu zero odzewu i kopanie się z alledzbanami o zwrot kasy z przelewu. Po grzyba wybieram ofertę z realizacją 1-2 dni robocze by janusz wystawiał powietrze z magazynu? Z automatu powinna być anulacja zamówienia.
@rosso_corsa: Nie wiem jak jest w przypadku PP, bo nie korzystam z ich usług, ale chyba ci co korzystają mają też narzędzia do generowania etykiet, więc nikt się nie bawi we wklepywanie nr przesyłek "po powrocie z poczty". A prywatni sprzedawcy i tak są na Allegro lokalnie, więc ta zmiana ich chyba nie będzie dotyczyła.
@rosso_corsa żaden sklep online nie wysyła paczek na poczcie bez enadawcy czy innego programu wspogajacego. Więc numer listu ma się od razu po wygenerowaniu etykiety. Nikt nie wypełnia druczku na poczcie bo to za długo by trwało.
a jak ktoś zrobi paczkę zaniesie na pocztę będzie wracał z numerem przesyłki aby wprowadzić a tu benc anulowane tzn wysyłka poszła poza allegro


@rosso_corsa: Idziesz na pocztę, bierzesz dwadzieścia druczków, wracasz do domu i kiedy coś sprzedasz, wypełniasz, naklejasz, wprowadzasz numer przesyłki do systemu allegro, idziesz na pocztę, wysyłasz.

Dawno temu trochę sprzedawałem na allegro i tak robiłem. Kiedy ktoś coś kupił, miałem zapas druczków. Każdy druczek ma swój numer,
Pobierz StaryWedrowiec - > a jak ktoś zrobi paczkę zaniesie na pocztę będzie wracał z numerem...
źródło: comment_1587519332zZBY9grcWl9NTkoAli6RL8.jpg