Wpis z mikrobloga

Od zawsze chciałem zacząć się uczyć grać na pianinie i właśnie nastał czas, aby to marzenie zrealizować.

Pytanie jakie klawisze wybrać na początek?
Aktualnie zastanawiam się nad:
1. Alesis Recital 61
2. Casio CT-X700 (bo CT-S300 chyba w ogóle nie warto?)
Oba w okolicy 800-900 zł

Generalnie plan jest taki, aby kiedyś kupić cyfrowe lub prawdziwe pianino, także nie zależy mi na wszystkich dodatkach jakie przynosi z sobą keyboard.

Będę wam niezwykle wdzięczny za pomoc. ;)

#keyboard #pianino #naukagrynapianinie #klawisze
  • 17
@Witeeek: jeśli nie chcesz na początek kupować rzeczywiście pianina cyfrowego (tzn. pełnej klawiatury 88 klawiszy z mechanizmem młoteczkowym), na co trzeba wydać min. 1.5k (np. Alesis Recital Pro) to tak naprawdę nie ma znaczenia, czy kupisz klawisz X czy Y. Byle miał dynamiczną klawiaturę, 5 oktaw dużych klawiszy i podobał Ci się z wyglądu.
@tomtom666: Czytałem Twój ostatni dłuższy, całkiem nawet ciekawy wpis, i nawet szukałem czegoś takiego, ale coś takiego po prostu nie istnieje. Nie ma tanich używek z dynamiczną klawiaturą, a jak są to kosztują 400-500 zł lub mają jakieś uszkodzenia.
A mam wrażenie, że jak kupię teraz CT-X700 za 750 zł, to mam szansę go sprzedać np. za 6 miesięcy za 550-600 zł? Wtedy w sumie kosztuje nie to tyle co taki
@Witeeek: półważone klawisze nie różnią się wiele od zwykłych, a do mechaniki młoteczkowej i tak im daleko.
Jedyne półważone klawisze jakie nieźle udawały fortepian to miałem kiedyś w Rolandzie A33, a tak poza tym to średnio. A trochę klawiszy miałem i mam nadal.

Z tych dwóch brałbym Casio - ma znacznie więcej brzmień i funkcji, co pozwoli Ci na więcej zabawy z brzmieniami, podkładami itp. Klawisze też ma wysokie, typu "piano
MiQ27 - @Witeeek: półważone klawisze nie różnią się wiele od zwykłych, a do mechaniki...
@MiQ27: gość śledzi wszystkie moje posty i - jako że ma zdiagnozowanego aspergera - próbuje mnie w ten sposób "przekonać", żebym pisał o rzeczach, które go interesują.

@Witeeek: casio ctk 550, taki mam, jak ostatnio sprawdzałem, 2 były na olx w cenie 250 zł. Jak kiedyś dokładniej przeglądałem aukcje, były jakieś inne nawet po 150, tylko musisz w specyfikacji sprzętu na internecie szukać, bo sprzedawcy używek rzadko kiedy zamieszczają takie
@Witeeek: @tomtom666: z tanimi Casio / Yamahami jest ten problem, że część z nich nie ma dynamicznej klawiatury. Jak się dobrze nie sprawdzi danych technicznych, to można się potem zdziwić.
Druga sprawa to brzmienie - niestety te tanie brzmią tanio. Dla mnie taką dolną granicą są np. Yamahy PSR-E4xx. 5 oktaw, dynamika, złącze MIDI/USB, ale chodzą od ok. 600zł
@tomtom666: @MiQ27:

Zdecydowałem się na CT-X700 z myślą, że jeśli się szybko znudzę to szybko sprzedam, a jeśli się rozwinę to za pół roku też sprzedam, dołożę drugie tyle i kupię cyfrowe pianino.

Uznałem, że dzięki temu nie zrażę się tak jak mógłbym przy jakiejś starszej używce, a ryzykuje w zasadzie jakieś 200-300 zł, bo w razie czego o tyle taniej po pół roku raczej na 100% sprzedam. :)

Dam
@Witeeek: dajesz dajesz, będzie na początku ciężko ale warto. Najważniejsze, to nie rzucać się na super-hiper fajne i trudne kawałki, bo raz że nauczysz się złej techniki, dwa - po miesiącu prób bez wyraźnego postępu zniechęcisz się ostatecznie.