Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki,

https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/20656,zamosc-przyjechali-z-warszawy-i-pobili-19-latka-poszlo-o-dyskusje-w-internecie

Z artykułu najważniejszy jest tak naprawdę ostatni akapit, cytuję:

"Wiadomo natomiast, że napastnicy odpowiedzą nie tylko za pobicie, ale również za naruszenie przepisów prawa związanych z panującą w kraju pandemią. O ich zachowaniu i złamaniu zakazu przemieszczania się zostaną poinformowane służby sanitarne. Dlatego grozi im również kara finansowa w wysokości do 30 tys. zł."

Z tego co wiem to zdarli również maskę temu, którego zaatakowali, powinni zatem odpowiedzieć nie tylko za uszkodzenie szczęki, ale również za narażenie chłopaka na ciężką chorobę wirusową, a w efekcie prawdopodobną śmierć.

Mam nadzieję, że oberwą najwyższy wymiar kary i "dumni" czeczeńcy wrócą do swojego kraju - szkoda ich tu trzymać w więzieniach i karmić, niech tam gniją, a ta "piękna" dziewczynka zostanie puszczona totalnie z torbami i na nic się zda fame na IG - jej przyszłość to żabka w najlepszym przypadku, mam cichą nadzieję, że skończy gdzieś na taśmie albo jakiejś sortowni śmieci.

Na dobrą sprawę pobity typ powinien teraz wyjść ze sprawą cywilną - dobry prawnik i mógłby się ustawić na start życia.

Teraz tylko trzeba dopilnować, żeby sprawa nie spadła z rowerka.

#czeczenskakaryna
  • 33
dobry prawnik i mógłby się ustawić na start życia


@majcinek: Chyba w blokach startowych w wyścigu szczurów w jakimś korpo.
To nie USA, gdzie za jakieś niejasne "straty moralne" i "uszczerbki na psychice" możesz dostać odszkodowanie liczone w dziesiątkach tysięcy. A nawet jeśli, to jak wyobrażasz sobie egzekucję tego od ludzi, którzy najprędzej nie mają kasy prawie w ogóle?
@Prezes_roku: Tak, ale koszta komornicze ponoszą oni, a nie wierzyciel.
Może to i lepiej, więcej zapłacą, dłużej będą biedę klepać... tutaj chodzi o to, żeby ich zrujnować.

W dzisiejszych czasach nie trzeba być bykiem z 2m wzrostu, żeby kogoś pokonać. Wystarczy mieć w głowie i dobrze wszystko wykorzystać.
@majcinek: Jak chcesz poruchać, to wsadź w tego chochoła, co właśnie go zbudowałeś.

Gdzie kogoś bronię? Pokazuję patologię i niewydolność systemu sądzenia odszkodowań i egzekucji długów, gdzie wierzyciel jest na końcu i tak niewydolnego systemu.
@Prezes_roku: Zgadzam się, że system jest patologiczny, ale dziwnym trafem jakoś większość się w nim odnajduje. Oczywiście, że nie ściągniesz szmalu z kogoś kto nie ma mieszkania i nie pracuje. Tutaj jednak na to nie wygląda, mają gdzie mieszkać, jakiegoś Forda dało się kupić, dziewczyna ma pewnie jakichś rodziców. Uwierz mi, że tu jest z kogo ściągać. Twój argument raczej ich nie dotyczy.

I nie wyskakuj mi tu z tekstami o