Wpis z mikrobloga

@linek_big: Co to jest windows7? Po co Ci antywirus do systemu bez wsparcia, który może mieć podatności 0 day, którymi nikt się nie zajmie, albo co gorsza nikt, oprócz przestępców nie wie ¯_(ツ)_/¯ upgrade do win10 wykonaj
@linek_big: A w win 10 zapora systemowa, wbudowany defender, zabierz prawa admina, backup plików osobistych do OneDrive. Podobno można za darmo jeszcze wykonać aktualizacje do win 10.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kasa: antywirus dla systemu bez wsparcia chroni choćby przed już znanymi zagrożeniami. Czasem nie ma innej opcji szczególnie w tej sytuacji jak u OPa. Niestety czasem tak bywa, nie zawsze każdego stać na nowy sprzęt albo ludzie czasem długo się przyzwyczajają.
@linek_big: @Koliat: win 10 nie ma większych wymagań niż win 7. Win 7 nie istnieje, nie powinien być podpinany do sieci. Do biura już nawet lepiej z olxa kupić używany sprzęt z systemem za 300-400zł. Lub Linux, Chromeos, cokolwiek. Jeszcze powiedz mi, ze używają tego do obsługi bankowości elektronicznej :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasa: Można instalować update z wersji Embedded jeśli nie można zrobić upgrade. A Win10 ma wyższe wymagania. Microsoft się wycwanił i w Win7 są wymagania systemowe, a w Win10 wymagania do instalacji systemu Windows
@Koliat: Dysk ssd olx 20zl? Talerz zostawić do danych jest masa, tanich rozwiązań, kazde z nich lepsze niż używanie bomby zegarowej. Szczególnie, jeśli ktoś korzysta z bankowości elektronicznej, Allegro, social media.
@kasa: Taki normalny SSD to jednak nie 20, a 200zł, co dla laptopa o wartości 300zł jest dość dużą inwestycją ;-) Też jestem zwolennikiem latest and greatest, ale wiem że nie zawsze się da. Problem i tak się rozwiąze w ciagu roku/dwóch jak te komputery poumierają same z siebie
@Koliat: Nowy dysk mniej niż 200zl, sam ostatnio kupowałem. Na olxie używane po 20-30zl. To nie jest latest and greatest, to podstawy bezpieczeństwa, które uwielbiamy w naszym kraju ignorować. A potem płacz bo komuś dysk zaszyfruje albo siano ukradną. Można używać win7, ale tylko jak laptop jest permanentnie odcięty od sieci. Zreszta ja bym nawet postawił linuxa, jak to ma tylko do internetu służyć. Jakaś user friendly distro na LTSie i