Wpis z mikrobloga

Mirki od #hydraulika , bo zaraz oszaleje.
Facet wykopał mi studnie, podłączam zawór zwrotny przed pompą (taki zwyczajny, mosiężny) i woda nie leci, podłączam bez zaworu i pompa ciągnie lepiej niż Sasha Grey. Zawór podłączony zgodnie ze strzałką kierunkową. Zawór chodzi lekko, nie zacina się, nawet ja mogę go pociągnąć ustami (a ciągnę słabiutko). ;)

Wg tego schematu, tylko dołożyłem śrubunki.

Pomocy.

#majsterkowanie #pytanie
senkju - Mirki od #hydraulika , bo zaraz oszaleje.
Facet wykopał mi studnie, podłącz...

źródło: comment_1587396856VtzLwg9TxsYh4xdsPlpfjL.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@senkju: @senkju: strzałka na zaworze zwrotnym wskazuje kierunek przepływu wody. Podłącz wszystkie elementy i zalej dokładnie pompę przed użyciem. Dokładnie ją odpowietrz przez śrubę zalewową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@senkju: częstym problemem jest zapowietrzenie układu ssącego. Sprawdź czy gdzieś w rurce na zasysie nie zgromadziło się powietrze. Jeśli pompa będzie tylko zaciągać wodę z odcinka między pompą a zaworem zwrotnym będzie to oznaczało że zawór nie działa poprawnie.
  • Odpowiedz
@senkju: jak głęboka jest ta studnia i ile oddalona od pompy? Jaki model pompy, jaka średnica rury ssącej, czy na końcu rury w studni jest kosz z zaworem zwrotnym?
Przed zaworem zwrotnym przy pompie masz trójnik do zalewania przewodu ssącego?
  • Odpowiedz
@PANpasata: nie odpowietrzałem i nie zalewałem układu (poza samą pompą). Zmyliło mnie to, że pompa bez zamontowanego zaworu zwrotnego bez problemu zasysała wodę (około 2min. i leciała woda.

@janznetu: studnia ma 18m plus ok. 8m na zewnątrz. Rura PE 40mm, na końcu nie ma chyba zaworu, jest tylko siatka (2,5m?). Pompa Omnigena 1300.

Przed zaworem zwrotnym nie mam trójnika do zalewania przewodu ssącego ale mogę go założyć (tylko ile tej
  • Odpowiedz
@janznetu:

Jak masz tam zawrotny, to ten przy pompie mozesz usunąć.


Wydaje mi się, że nie ma, bo jak rozszczelnie układ, to słyszę tylko jak woda cofa się do studni i wąż znów jest pusty.

@przemek_posp: różnica to ok. 18m bo na taką głębokość musiał się wkopać.
  • Odpowiedz
@senkju nie nie, chodzi mi o różnicę między lustrem wody w studni i pompą, a nie o różnicę między dnem studni i pompą. Jakbyś miał 18 m różnicy wysokości między lustrem, a pompą, to żadną pompą byś nie zassał wody ;)
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: @PANpasata:
@janznetu: @przemek_posp:

Panowie, jakieś dwa tyg. temu usiłowaliście pomóc mi w temacie zaworu zwrotnego.
Okazało się, że źle zalewałem pompę, tzn. nie odkręcałem małego mosiężnego korka i nie zalewałem aż woda wyleci przez dziurkę.
Po dokonaniu tej czynności, po załączeniu pompy, woda w kilka sekund zaczęła lecieć.

Dziękuję Wam za odpowiedzi i do następnego razu, bo jak widać talentu do hydrauliki nie otrzymałem i mogę mieć
  • Odpowiedz