Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam swoją Mi5 już prawie 4lata i powoli myślę nad wymianą.
Szukam raczej niedużego telefonu. Myślałem nad S10E, ale jego największym problemem jest Exynos - jakoś nie potrafię się do niego przekonać, a wersji ze Snapdragonem chyba raczej nigdzie tanio nie sprowadzę(?)

Drugą opcją jest iPhone SE, w sumie nigdy nie używałem iOS i mam chęć spróbować, ale boli mnie trochę, że ekran nie jest OLEDem. Jakoś nie mam przekonania do LCD, boję się, że będzie to jeszcze gorzej wyglądać niż w mojej Mi5 :x

Zależy mi również na baterii i wsparciu, bo rzadko wymieniam telefony, więc im dłuższe wsparcie tym lepiej.
Co byście wybrali na moim miejscu? Może są jeszcze jakieś sensowne telefony w cenie do ok. 2200zł?

#mi5 #xiaomi #se #iphonese #s10e #telefony
  • 15
  • Odpowiedz
@pacik19: 4-5 lat wsparcia w SE masz jak w banku, a o baterii nikt się przecież nie wypowie póki telefony nie są dostępne. Też miałem rozkminę między nowym SE i S10e, ale finalnie dzięki promocji w iSpot na wymianę baterii zostaję na starym SE którego już 3 lata katuję i jest telefonem idealnym, podejrzewam że nowy SE byłby dla mnie tym samym.
  • Odpowiedz
Zależy mi na wsparciu, bo rzadko wymieniam telefony, więc im dłuższe wsparcie tym lepiej.


@pacik19: Kupując ajfona masz pewność, że to zakup na najbliższe +/- 5 lat. Przez taki okres będziesz otrzymywał aktualizacje oraz najnowszego iOSa.

Co do baterii to tu jeszcze nie mamy testów "na żywym organizmie", ale to będzie zapewne największy minus. Do tego bolączka w zimie - telefon sam się wyłącza i rozładowuje baterię przy mniej niż 30%.
  • Odpowiedz
@pacik19: Ten nowy iPhone SE to nie jest tylko LCD ale do tego rozdzielczosc 720p, nie wiem jaka tandete musialby robic Xiaomi zeby ten iPhone wypadal lepiej w tej kwestii. A jesli chodzi o baterie to przygotuj sie na ladowanie 2x dziennie.
  • Odpowiedz
@Endorfinek:

Do tego bolączka w zimie - telefon sam się wyłącza i rozładowuje baterię przy mniej niż 30%.


Spoko, mam to samo w mojej Mi5, już się przyzwyczaiłem, ale no wkurza czasami ()

Jeżeli nie jesteś fanem grzebania w telefonie w celu zmiany "roomu", tylko masz rozum i godność człowieka - skupiasz się na wygodzie i intuicyjności to ten system jest dla Ciebie.


W sumie właśnie w
  • Odpowiedz
@Przegrywhere: Samsungi trzymaja ceny bardzo dlugo, chyba ze mowisz o jakiejs Chinszczyznie.
Przykladowo S10 w dniu premiery w oficjalnej dystrybucji kosztowal 3949 zł. a teraz czyli po ponad roku cena spadla zaledwie o jakies 15%. (3300 zł)
Z drugiej strony wezmy takiego iPhona XR, w dniu premiery kosztowal 3729 zł (64GB) a na dzien dzisiejszy kosztuje 2999 zł w oficjalnej dystrybucji a wiec cena spadla o ponad 20% a jest tylko
  • Odpowiedz
@pacik19: A co do Exynosa to mocno demonizujesz, fakt grzeje sie o te 2 czy 3 stopnie wiecej w grach i ma srednio z 30min. mniej SoT od wariantu na Snapdragonie ale za to Exynos jest wyraznie wydajniejszy. Plus bez problemu wyciaga te 5-6h SoT o ktorych piszesz.
k.....t - @pacik19: A co do Exynosa to mocno demonizujesz, fakt grzeje sie o te 2 czy...
  • Odpowiedz