Wpis z mikrobloga

#minecraft #pcmasterrace #mody #gry

Obecna scena moderska minecrafta to jest jakieś nieporozumienie. Niby modów więcej i pod pewnymi względami tak jest. Ale pod innymi to jakieś uwstecznianie się. Przykład to proste koncepty z modów takich jak red power, mam na myśli proste bramki logiczne czy rednstonowe kable. Na wersje minecrafta 1.12 nie ma dobrego odpowiednika tych prostych modów. Tak samo #!$%@? cały koncept Industrial Crafta i użytecznych do niego addonów typu np. świetny Nuclear Control. Niby są tam jeszcze jakieś mody oparte o ic2 typu techreborn ale odstane to od konkurencji. Co prawda na 1.14 jest chyba jakiś blue power niby koncepcyjnie podobny do red power ale nie sprawdzałem.

Inną kwestią która mnie irytuje to podział na forge i fabric. No ja #!$%@? nie moga się dogadać jakiego modloadera używać? A sytuacje jeszcze komplikuje opifine, który jest wymagany do odpalania shaderów. - Do tego na wersji 1.14 opi gryzie się z najnowszymi forge, przez co często nie można użyć modów i opifine jednocześnie.

W sumie najlepiej siedzieć na 1.12 bo więcej modów itp. ale trudno siedzieć na tej wersji jak taki fajny mod jak Create jest na 1.14. mehh. Jednym słowem rozdronienie i bajzer. Szkoda, że microsoft nie jest zainteresowany umożliwienia modowania minecrafta na wersje windows 10. Wszystkim zrobiłoby na dobre porzucenie tej #!$%@? javy.
Variv - #minecraft #pcmasterrace #mody #gry 

Obecna scena moderska minecrafta to j...
  • 13
  • Odpowiedz
@Variv: Zawsze to mnie chyba w MC najbardziej drażniło, że co wersja to znowu nie było modów, zanim je zaktualizowali lub jeśli w ogóle mijały wieki....
  • Odpowiedz
Zawsze to mnie chyba w MC najbardziej drażniło, że co wersja to znowu nie było modów, zanim je zaktualizowali lub jeśli w ogóle mijały wieki....


@fizzly: To to akurat względnie zrozumiałe choć irytujące. O dziwo zmian w minecrafcie z wersji na wersje jest więcej niż by się mogło wydawać. Dlatego nie rozumiem kroku społeczności aby się jeszcze dzielić na forge i fabric.
Z resztą cały problemem minecrafta z tymi wersjami, działaniem,
  • Odpowiedz
1.7.10 na zawsze w moim sercu


@natxd: O tak. Ile pod to było modów i to bardzo zaawansowanych, i bardzo długo wspierana wersja. Potem nastąpiło jakieś uwstecznienie. Dopiero teraz z tego co widzę na wersje 1.12 zaczyna społeczność odżywać, ale 1.7.10 niedościganą już.
  • Odpowiedz
@Variv: Najgorsze że sami sobie przez to dodają roboty w sumie, a ja np kupując MC nie znalazłem jakiegoś logicznego wyjaśnienia nigdzie którą lepiej wersję kupić, z resztą po dziś dzień nie wiem jakie to ma znaczenia dla gry/gracza. ALE! Cieszę się że M$ przejął MC, idzie to w dużo lepszym (i jakims) kierunku teraz, pod rządami tego kolo w kapelutku który jest autorem to strasznie mozolnie to szło wszystko.
  • Odpowiedz
@fizzly: Tak naprawę w uproszczeniu. Jak grasz ez modów możesz brać wersje na win10, tym bardziej, że dostanie reytracing. Jak modujesz to java. Ja mam obie bo dostałem tą wersje win10 za darmo bo miałem wersje java kupioną (trzbea było ją mieć kupioną w określonym czasie itp) ale i tak używam javy bo mody.
  • Odpowiedz
@Variv: Tak to jest. Cała scena moderska opiera się o dodanie API za pomocą inżynierii wstecznej do bardzo słabej jakości kodu w języku, który nawet nie nadaje się do gier. A najlepsze że istnieją inne gry (typu Minetest) z dedykowanym API w Lua.
No ale popularność to 100% sukcesu, nie ważne że jest kiepsko.
  • Odpowiedz
@Antyradek: Nawet o minetescie nie słyszałem fajne to. Teraz y wystarczyło aby jakiś popularny mod z minecrafta został na to wydany to moze zaczełoby to zyskiwać popularność.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Variv: Ma problemy z renderowaniem (przeciekające światło z powodu innego sposobu renderowania) i synchronizacją (teleportacje na krótki dystans i przebijanie się przez klocki).
Minecraft przewiduje twoje ruchy na serwerze, dzięki czemu jest płynniej i nie ma obliczanego przez GPU światła).
Ale to na pewno można dodać.
  • Odpowiedz
@Variv:

java jest #!$%@? i c++ jest supieror jeżeli chodzi o wydajność i to właśnie najlepiej widać na przykładzie Java edition vs windows 10 edition (który jest w c++) i na takiej podstawowej kwestii jak renderowanie chunków gdzie w minecrafcie na javie dalej jest to #!$%@? i podczas szybkiego latania renderuje się świat 10 kratek przed tobą.
  • Odpowiedz
@Variv:

To jest najlepszy przykład tego o czym mówię, chociaż filmik ma już 3 lata to jestem pewien, że dalej tak to wygląda, bo parę miesięcy temu grałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Need - @Variv: 

To jest najlepszy przykład tego o czym mówię, chociaż filmik ma ju...
  • Odpowiedz