Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dzisiaj #!$%@? listonosz przeszedł sam siebie. Znowu łajza nie miała siły nacisnąć domofonu i pofatygować się na piętro windą, tylko od razu wrzucił awizo do skrzynki. Problem w tym, że to na co czekam będę mógł odebrać dopiero po 17 jak ta bitą faja skończy pracę i rozliczy zwroty w oddziale, bo format A5 mu się nie zmieścił do skrzynki. Jest jakiś konkretny przepis, mówiący że jak mu się nie chce, to nie musi się nadwyrężać? Bo mam dzisiaj zamiar rozpętać piekło w tym #!$%@?łku zajmującym się dystrybucją i masturbacją, a nie dostarczaniem korespondencji.
(°°
#pocztapolska #pytanie #prawo #pytaniedoeksperta
  • 6
@JerzyDabczak: Miałem podobną sytuację,po dwóch czy trzech pismach do PP listonoszka zaczęła dzwonić na domofon i sprawdzać czy ktoś jest w domu. Tak to zawsze #!$%@?ła awizo do skrzynki pomimo tego,że był ktoś 24 na dobę w mieszkaniu i nawet nie dzwoniła domofonem,żeby się upewnić. Oczywiście w odpowiedzi od PP dostawałem informację,że listonoszka zawsze weryfikuje to,czy ktoś jest obecny na metrażu,co było bezczelnym kłamstwem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JerzyDabczak: A tego ci nie powiem,bo nie wiem.

Ale

Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek w odpowiedzi na nasze pytania tłumaczy, że listonosz ma prawo zostawić awizo w przypadku "przesyłek nierejestrowanych, których kształt i gabaryt nie pozwalają na pozostawienie w oddawczej skrzynce pocztowej" lub wtedy, gdy chodzi o przekaz pieniężny na kwotę min. 5200 zł.

"W przypadku, gdy klient nie odebrał przesyłki po otrzymaniu pierwszego zawiadomienia, nasi pracownicy zawiadamiają o oczekującej przesyłce
@JerzyDabczak:
Jak walisz skargę - to tylko na piśmie, albo online przez reklamację. Wtedy idzie taką drogą, że musi być reakcja.
Nie mniej jednak, zachwalam i polecam najpierw się upewnić, że Twoje żale są słuszne, a listonosz "#!$%@?" i "łajza" nie wykonuje swojej pracy prawidłowo.

Bo możesz się przejechać jak chłopaczek od mnie z rejonu co napisał skargę walać tekst (może to nie #!$%@? i łajza) typu - listonosz leń, jak