Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie: jak często powinienem odpalać samochód i jak daleko nim jechać aby bezpiecznie przetrwało odstawienie na czas epidemii do garażu? Raz na 1 miesiąc będzie ok? Raz na 2 tygodnie? Ile nim przejechać?

Wcześniej jeździłem codziennie do pracy, teraz mam home office i auta no nie ruszam bo nie ma takiej potrzeby.

Pacjent to Audi A3 8L 2001, benzyna. Akumulator jest nowy - montowany w styczniu. Auto stoi w podziemnym garażu.

#motoryzacja #audi #samochody

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pytanie: jak często powinienem odpa...

źródło: comment_1586976184n1K3Ubfmvr8RFZk8dCMykn.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: ja nieraz odpalam swojego gruza w benzynie raz na 4-6 tygodni przejadę ok godzinę na bazę, gdzie auto stoi kiedy ja jestem w trasie i nic mu nie jest. Akumulator ma około 3 lata. O benzyniaka nie masz się co martwić, tym bardziej, że nie ma minusowych temperatur, gorzej mogłoby być z dieslem.
  • Odpowiedz
@MirekHondlorz: takie ruszanie dużo nie daje, rozruszasz hamulce, ale silnik tego nie lubi. Tak jak mówi reszta trzeba zrobić trochę km podczas których wypędzi się wilgoć ze wszelkich zakamarków, a olej osiągając odpowiednią temperaturę pracy nasmaruje co trzeba.
  • Odpowiedz
@Kofas: Owszem, natomiast pół roku auto może stać a nawet rok skoro w garażu i benzyna i nic mu się nie stanie, gumy nie sparcieją, olej nie zamieni się w smołę. Wystarczy tarcz i klocków pilnować i aku
  • Odpowiedz