Wpis z mikrobloga

Wracam narazie rekreacyjnie do HS. Zgarnałem talie Maga dla powracających. Moje przerwa zaczeła się gdzieś przy jak pojawił się "Wiedźmi las".
Chciałbym pograć standard, lecz nie mam kart z dodatków z 2019 (i 2018 również) i teraz tego nowego. Z tego co widziałem było parę płatnych przygód i chyba mógłbym w jakąś przyinwestować $ (z tego co pamiętam przygody zwykle się opłacało kupować w odróżnieniu od pakietów za siano).

Mam takie karty (ogólnie na obecny standard mam tylko dość solidną kolekcję kart klasycznych)
https://www.hearthpwn.com/members/LewoPL/collection
więc pewnie póki co, może skleiłbym coś aggro (myślałem, może coś na piratach? ), ewentualnie jakiegoś highlandera.
Kiedyś dobrze grało mi się cubelockiem, ogólnie taliami control / tempo.
Jak się domyślam, mety póki co jako takiej nie ma?

Lubiłem też pograć dzicz (bo mam do niej karty :D), narazie skleiłem takiego Reno Mage
https://www.hearthpwn.com/decks/1343606-reno-mage
Jak macie jakieś inne fajne talie na dzicz z kartami ze starych dodatków które dają rade, podsyłajcie.
Myślę, też pograć to co darmowe z trybu single player by zapoznać się z mechanikami.

Pytania
1. Czy dobrze pamiętam, ze w pierwszy 10 paczkach z danego dodatku powinna wypaść legenda? A potem już zgodnie z Pity Timerem (czyli max 49 bez legendy)?
2. Czy dobry plan kupować paczki do pierwszej legendy z poprzednich dodatków (z roku 2019) a potem już kupować areny / paczki z aktualnego dodatku? Czy jednak było jakieś rozszerzenie wcześniejsze co miało dużo dobrych kart?
3. Mam 12500 pyłu i 1050gold - w co inwestować? Może nie chodzi mi o jakieś specyficzne karty przy dynamicznej mecie, ale jakieś uniwersalne karty must-have coś jak kiedyś dr boom?
4. Jakie decki do których mało mi brakuje polecacie?
5. Jakie programy/strony obecnie się używa do:
- pickowania kart na arenę
- overlayu w grze który pokaże jakie karty mi zostały w decku i jakie sekrety może mieć przeciwnik
- stronki z deckami i ich statystykami
6. Warto grać ustawki?

Jak ktoś by miał ochotę pogadać o hs lub podoradzać albo zagrać na dziczy to można zgadać się na discordzie jakimś :)
#hearthstone
  • 10
I jeszcze jedno pytanie - które daily questy warto rollować? Bo trochę ich doszło, a kiedyś chyba rollowało się 40golda.
@Lewo:

Co do przygód to się trochę pozmieniało. Wyszło kilka przygód, ale większości się nie opłaca kupować. Dalaran Heist i Tombs of Terror to Dungeon Runy i bym je na Twoim miejscu odpuścił (oczywiście poza darmowym pierwszym skrzydłem). Zrób darmowy prolog Ashes of Outland, żeby odblokować karty dla Demon Huntera. Natomiast Galakrond's Awakening trzeba kupić, jeżeli się myśli poważnie o standardzie.

1. Pity timer do pierwszej legendy - 10, a później
@pauleta19: dzięki wielkie za odpowiedź
Podeślesz jakieś konkretne decki w które mógłbym teraz celować/dozbierać na wild / standard.
Ewentualnie decki które królowały w poprzednich dodatkach bym mógł się zapoznać co było op :D

Ogólnie myślę, czy nie pójść w wild i zainwestować w jakieś talie w agonią. Fajnie mi się cubelockiem kiedyś grało.

A jak talia Reno Mage którą podlinkowałem? Jeszcze troche nie jest spójna bo to taki tempo-highlander-niewiadomo-co.
Wydaje mi
z tego co pamiętam, quest to był do OTK magów z antonidasem i uczennicami czarownic, po co quest w highlanderze? żeby w jeden turze zbudować stół w drugiej zabić?
@Lewo:

Tak. Teraz bardziej popularny jest Quest Mage na budowaniu boardu, ten z nieskończonym dmg jest zbyt wolny. Questa jest aktualnie tak łatwo skończyć i ma tyle wspierających kart, że grany jest też w Highlanderze.

Decki z wilda (sprzed ostatniego dodatku):
https://tempostorm.com/hearthstone/decks/cube-warlock-wild-meta-snapshot-march-26-2020

Żeby znaleźć coś bardziej aktualnego to trzeb powchodzić na twitcha, twittera lub przeglądać hsreplay. Ewentualnie zaczekać jeszcze tydzień to się pojawią aktualne tierlisty.

Co do standardu takim Demon Hunterem
@Lewo:

No o tym mówię. Open the Waygate. Deck w wildzie.

Co do standardu i Highlandera to taki deczek:
AAECAf0EHooBiwPJA6sExQTLBO0EjQiDlgOWmgOfmwOgmwOKngPCoQP8owOLpAOSpAPWpQPypQP6rAPsrwPwrwORsQOEtgOMtgPhtgONuwPcvgPmvgPexAMAAA==

Nie jest to tier 1. Może 2 lub 3, ale Allie widziałem, że wbiła tym legendę.
@Lewo:

Jeszcze takim highlanderem Theo gra około 300-400 legendy:
### There can be only one
# Format: Standard
# Year of the Phoenix
#
AAECAf0EHooByQOrBMUEywTtBI0In5sDoJsDip4DoaEDwqED/KMDi6QDkqQDv6QD8qUDhKcD9KsD+qwD7K8D8K8DkbEDhLYDjLYD4bYDjbsD3L4D5r4D3sQDAAA=
#
# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone