Wpis z mikrobloga

@rafpafpaf: Młotowiertarka SDS plus - jak byś wydał trochę więcej - ok 300, to polecam to https://www.ceneo.pl/15450801 - przeżyła ze mną większy remont mieszkania, w tym bruzdy pod całą elektrykę w twardym żelbecie pełnym kruszywa, a od tamtej pory niezawodnie przy drobnych domowych.
Wkrętarko-wiertarka - w tym budżecie nie potrafię nic polecić (bo nie wiem, a nie bo nie istnieja)
  • Odpowiedz
@rafpafpaf: ja mam parkside z lidla, kupiony jakieś 4 lata temu za niecałą stówę. wiercenie zwykłe i z udarem. obskoczyła dwa duże remonty + okazjonalne wiercenie w różnych materiałach. Ogólnie polecam parkside do domowego użytku, jak nie jesteś wymagającym użytkownikiem
  • Odpowiedz
  • 0
@rafpafpaf tak. Niedrogie więc nie szkoda jak się rozwali, a i Lidl nie robi problemów z reklamacjami. Tylko wiadomo, cena swoje robi więc żelbetu raczej tym nie powiercisz, ale drewno, meta, zwykły beton, cegły bloczki bez problemu
  • Odpowiedz
Wszystko zależy jakie ma ściany jeżeli jest to żelbeton to zdecydowanie musisz mieć wiertarkę z udarem elektropneumatycznym ta na zdjęciu za niecałą stówę ma udar zwykły mechaniczny poradzi sobie twardych cegłach ale żelbetem już nie
  • Odpowiedz
@rrrroiushfvopS465e33r: jaki rodzaj wiertarki rozpoznasz po mocowaniu wierteł : zwykle wiertarki z udarem mechanicznym mają tradycyjne mocowanie na "futerko" w nowoczesnym wydaniu jest to z zaciskiem automatycznym samozaciskowym; natomiast te wiertarki które mają udar elektropneumatyczny są na wiertła typu SDS .
  • Odpowiedz
@rafpafpaf: a, no i trwałość sprzętu zwykle jest lepsza, jesli o niego dbasz. Np. jeśli się mocno zapylił, to warto przeczyścić np. sprężonym "powietrzem" (w praktyce - propanem) - takim jak do czyszczenia komputerów.
  • Odpowiedz