Wpis z mikrobloga

#hangout #zoom #skype #wideokonferencja
Mirki jaka jest najlepsza aplikacja na wideorozmowy przy świątecznym stole? Wymagania:
- maksymalnie prosta, bez konieczności zakładana kont
- link z wideo konferencją musi działać na telefonie i komputerze

Myślałem o hangout, ale chyba jestem jakiś upośledzony, bo gdy otwieram link z poziomu telefonu (android) to otwiera mi się najpierw sklep google (mimo, że aplikacja jest pobrana) i gdy kliknę potem "Otwórz" z poziomu sklepu googla to dopiero wtedy otwiera mi się Hangout, ale tak jakby aplikacja zapominała o linku i otwiera mi się główna strona aplikacji bez wideo konferencji.
  • 11
via Android
  • 0
@BajerOp no właśnie nie wszyscy mają Facebooka. Szczególnie pokolenie moich rodziców i dziadków. A chce się z nimi spotkać online, więc aplikacja musi być maksymalnie prosta.

WhatsApp działa też na komputerze?
@BajerOp: @jmuhha: Ok, mam rozwiązanie. Można zaprosić do rozmowy ludzi z andoridem, ale trzeba najpierw utworzyć konferencję z telefonu i wtedy udostępnić linka. Jak się utworzy konferencję z komputera to nie działa wtedy na androidzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja wiem że dla większości to nie problem pobrać aplikacje i założyć konto, ale tu chodzi o pokolenie 60+ dla których takie rzeczy mogą być wyzwaniem

@Patres: mogą być, jak kazałem mamie czytać komunikaty co i dlaczego się dzieje to nagle wszystko potrafi. Trzeba wierzyć, że potrafią.
@Patres: Whats app jest rownież na komputerze, zakłdanie konta jest proste bo automatycznie sie tworzy na numer telefonu. U mnie w rodzinie pokolenie 55+ właśnie whats app'a używa