Wpis z mikrobloga

Ender3 cięty Curą robi mi stringi na PET-G od DevilDesign
245/75C layer 0.3mm

Najwięcej widać przy Z seam czyli punkcie startowym, po lewej z przodu. W tym miejscu jest tylko inner/outer wall bez infilla.
Generalnie widać, że to zaczyna się dziać na pewnej wysokości - tam gdzie zaczyna drukować te haczyki do folii przyłbicy.
Chyba wtedy przesuwa się położenie seam'u.
Seam alignment jest standard, czyli Sharpest Corner
Retrakcja 5mm przy 40mm/s
Outer wall speed 30mm/s
Travel 120mm/s
Combing Not in skin
Fan speed 40% od drugiej warstwy

Gdzieś koleś od projektu
https://www.youtube.com/watch?v=CCAeBn4XG9M
podał ustawienia dla Simplify3D i podglądnąłem ustawienia.

Miał ustawiony Experimental Coasting - polecany dla PET-G podobno bardzo:
Coasting Volume 0,064mm3
Minimum Volume Before Coasting 0,8mm3
Coasting Speed 90%

Nie mam już pomysłów.

#druk3d #drukarki3d
jack_ - Ender3 cięty Curą robi mi stringi na PET-G od DevilDesign
245/75C layer 0.3m...

źródło: comment_1586458788oLDtFrkTHaKMVFALLqynzg.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@100kW: @zundapp: Zrobiłem retraction test i generalnie oprócz jednej nitki nic.
Ustawienia takie same tylko model podmieniłem.
245 stopni wziąłem od gościa z linka Youtube, który drukuje to na PET-G.
Tłumaczyłem to sobie, że może być to wymagane dla layer 0.3 i większego posuwu filamentu.

Drukowałem wcześniej zaślepki z PET-G na 220/67 layer 0.2, fan speed 50%
i nie było takich problemów.
Tyle, że to były mniejsze detale a tu
jack_ - @100kW: @zundapp: Zrobiłem retraction test i generalnie oprócz jednej nitki n...

źródło: comment_1586467551L8uuWLPXOPNChIcawOc9JO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jack_: Jak ustawienia masz w porządku to może być kwestia filamentu, mam jedną rolkę Nebuli którą muszę suszyć przed drukiem bo bez tego jest tragiczna powierzchnia i nitkowanie . Trochę ta temperatura za wysoka jak na standardowy hotend ja drukuje 230 na cr 10 ale mam full metal na zwykłym drukowałem jakieś 210-220 .
  • Odpowiedz
@jack_ ale porównej oba przedmioty. Jak stringi mogłyby powstać? Tam ruch po okręgu przy pustej przestrzeni i nakładana warstwa nie łapała się z dolną.
  • Odpowiedz
@MojaPuffa: Zapewne masz rację. Nie neguję tego tylko wspominam, że generalnie PETG drukowało się OK.
Czyli nie mam totalnie odjechanych ustawień tylko wymagany jest lekki tuning.
  • Odpowiedz
@jack_ ewentualnie zmień dyszę. Mi jak zaczyna się coś dziać a wiem, że ustawienia takie jak były i filament suchy to pewniak, że dysza już zjechana
  • Odpowiedz
@technic: @MojaPuffa: Po dzisiejszej obserwacji druku wnioskuję, że ten "wżer" to jest brak filamentu po tym jak zaczyna w punkcie startu.
Wcześniej ma spory travel z ostatniego punktu oraz retrakcję.
Ja zaczyna druk na nowej wysokości w punkcie startu to brakuje mu materiału w dyszy.
Miałem retract 5mm 40mm/s
Teraz zmieniłem na 6mm i 25mm/s - tak zalecali spece na Youtube po to aby wipe zadziałał, i jest to samo.
  • Odpowiedz
@jack_ zalecam wysuszyć filament i ewentualnie dysze wymienić.

Dziwne zalecenie by tak zjechac do 25mm/s.
Można zawsze dać deretrakcje większą niż retrakcje ale minto pomoglo tylko w jednym przypadku.

Masz z hooa ustawionego?
  • Odpowiedz
@MojaPuffa: hopa - nie nie mam
Może faktycznie jak uniesie dyszę to nie pociągnie materiału.
Ale martwi mi da dziura na starcie.

Na pewno nie mam idealnego stołu płaskiego, ale po BLTouch'u i dotyku osi Z czuję, że firmware to kompensuje.
  • Odpowiedz