Wpis z mikrobloga

Murki a DaVinci Resolve na linuxa to dobre toto czy same problemy?

APP z Adobe Creative Cloud używam na W10 ale stabilność tego shitu jest tragiczna. Proxy nie proxy, cache przepełnione, ne pokazuje waveformów audio, wiechy w odttwarzaniu, moduł subtitle wadliwy. Mówię sobie dość... Wiele wskazuje że przesiadka na DaVinci Resolve i jeszcze ten linux mnie kusi...
#kichochpyta #blackmagic #davinciresolve #postprodukcja #video #linux
karma-zyn - Murki a DaVinci Resolve na linuxa to dobre toto czy same problemy?

APP...

źródło: comment_1586443470sB6aLfjsnUfFjSPSU57XYl.jpg

Pobierz
  • 3
@karma-zyn: IMO problemy. Przede wszystkim DaVinci supportuje oficjalnie centosa z antycznym oprogramowaniem, o ile się nie mylę. To nie oznacza, że nigdzie się nie da zainstalować, co też widzisz, ale jak zadasz pytanie z innej dystrybucji to możesz mieć problem. Drugi problem: h264 na linuksie jest niesupportowane w darmowej wersji (na Windowsie jest) - ponoć kwestie licencyjne. Najważniejsze problem to generalna obsługa, nawet w płatnej wersji. Na linuksie resolve jest zlimitowany,
@devopsiarz: no to Resolve na windzie mi zostaje ewentualnie hackintosh i High Sierra (karty 2x1080 i 1xK80)

No nie umiem tego tak zbudować żeby śmigało... Teraz x99+5820K+16GB i na FHD idzie jak krew z nosa
@karma-zyn: Bawiłem się jakimiś skryptami, które tworzą paczkę .deb z instalatora centosowego. Działało to mega średnio, a po godzinie, kiedy udało się poprawnie stworzyć pakiet i go zainstalować, po odpaleniu zaczął się sypać. Poddałem się i rzuciłem to w kąt, szkoda czasu ( ͡° ʖ̯ ͡°)