Wpis z mikrobloga

#dslr #fotografia #sony #obiektywy #mirrorless

Miruny będzie o obiektywach sony E -

Brać 50mm oss (apsc) czy 85mm FE pod mojego soniaka a6000?

Z jednej strony 50mm (apsc) mówią ze najlepsze i tanie, z drugiej strony mam już 35mm oss i zdaje egzamin, z trzeciej strony kiedyś tam planowałbym kupno a7II lub III w zależności od tego co przyniesie przyszłość. 85 byłoby futureproof + czytałem dużo złych opinii o 50mm pod FE, ale temu 85 brakuje oss co na a6000 będzie pewnie wkurzające (zwłaszcza ze na takiej ogniskowej będzie widać te drgania)

Doradź cos ktoś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@Paczek_w_masle: biorąc pod uwagę tagi i to że już masz stałke 35mm a teraz patrzy za kolejną stałką to mireczek @uwielbiamnalesniki raczej filmuje niż robi zdjęcia :)

Milame okazje korzystać z 50mm Sony i byłem bardzo zadowolony. Osobiscie nie wyobrażam sobie robienia filmów bez 50mm. 85mm też posiadam, ale korzystam z niej dużo rzadziej niż 50mm
@Aerwin: Akurat bardziej foto niż wideo ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakos lubię szersze obiektywy ale stwierdziłem ze cos dłuższego się przyda z lepszym światłem, może faktycznie przesada z tym 85, w dzień używałem do tej pory kitlensa bo 55mm na które pozwala jest całkiem ok przy mocnym słońcu+obiektyw jest mały, teraz chcialem się pobawić w jakies foto przedmiotów i ustawianych kompozycji, pewnie jakies światło do tego itp