Wpis z mikrobloga

@kris-krystian: Niby to śnieg optyczny albo inna przypadłość lub całokształt migreny, pod każdą postacią, a żaden lekarz nie chce mi pomóc, moje opisywane u lekarza objawy - wniosek lekarza jest pod słowem "męty".
Mój problem polega na tym że mam to 24/24h. W jednym miejscu na środku pola widzenia (dolegliwość nie porusza się), aczkolwiek mam wrażenie jakby błyszczało, a dokładniej kolorami. Jakby jakieś małe ziarenka...A jak oglądam jakiś film w tv to mam wrażenie jakby było szkiełko pęknięte.

To jest strasznie denerwujące, strasznie przeszkadza, mam przy tym bóle głowy, co najmniej 2 razy w tygodniu. Mam też uczucie jakby ślepe plamki się powiększyły.
Jeżeli ktoś wie co dokładnie mnie spotkało to proszę o informację, ewentualnie jakie robić badania, gdzie napewno coś wykaże.
Dotychczasowe.moje badania to rezonans magnetyczny głowy oraz oczodołu na obydwu nic nie wykazało. Czekam na badanie OCT oraz pola widzenia.

Generalnie ja wyszukałem że to moze byc pod tą postacią :

1.
https://pl.pinterest.com/pin/53902526772755925/?nic_v1=1bDb%2BtMschtcJZezVjgJ60%2F6bM5AyfqHGYo%2F4VFIIiWL%2BExyAomoYc%2BGX85NT4Bl02

2.
kris-krystian - @kris-krystian: Niby to śnieg optyczny albo inna przypadłość lub cało...

źródło: comment_1586366373TV0em28N75U16syoKs1u7e.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@kris-krystian: Kolego to o czym piszesz ma swoją nazwę i nazywa się śniegiem optycznym, który może być powikłaniem migreny lub zakażenia OUN. To zjawisko polega na nadaktywności płata potylicznego w okolicy zakrętu językowatego. Docelowo powinieneś wykonać fMRI, EEG, VEP. Leków na to jako takich nie ma. Możesz próbować z lamotryginą, lub innym lekiem przeciwpadaczkowym działającym na migrenę. Można leki przeciwpadaczkowe łączyć z również z amitryptyliną. Tak czy inaczej, jeśli śniegu
  • Odpowiedz
@kurratttowwskii: miałem robiony rezonans magnetyczny głowy, oczodołu. Miałem również robione badanie EEG. I nawet nie wyszło że mam migrenę. I to też mam wrażenie że to powikłanie po aurze migrenowej. Tyle że to nie jest na pół pola widzenia czy całego, a jedynie na środku pola widzenia. I to jakby była kropka, tyle że ona właśnie błyska się jak zimny ogień cały czas czy nawet coś na zasadzie siania obrazu
  • Odpowiedz
@kris-krystian: I jak się sprawa ma? Udało się coś zdiagnozować?
Wydaje mi się, że to ma związek z migreną czy aurą migrenową. Ktoś w rodzinie ma częste migreny? Podczas migreny na pewno wzrok się pogarsza i śnieg optyczny jest bardziej widoczny. Raz miałem tak potężną migrenę ( kilka lat temu) że ledwo co widziałem, wszystko błyskało itd
  • Odpowiedz
@kris-krystian: znalazłeś lekarstwo? jeśli nie to ja ci je dam, klonozepam nawet w najmniejszej dawcę pomaga, polecam lekarza Bojko ze szczecina neurologa, zna temat, cala polska ze śniegiem optycznym do niego jeździ , wołam innych @Androo może pomoże ci to
  • Odpowiedz