Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Poproszę o opinię odnośnie #kask Scorpion Exo Combat Evo.

Ewentualnie jakiś inny, podobny z wyglądu. Zależy mi na modułowosci (zmianie wyglądu), oraz na bezbarwnej bądź lekko przyciemnionej opuszczanej szybce która chowa się w kask.
Kask będzie używany z chopperem bez szyby, więc prędkości powyżej 110 km/h są mi obce.

#motocykle #kaski #bezpieczenstwo
misiek735 - Poproszę o opinię odnośnie #kask Scorpion Exo Combat Evo. 

Ewentualnie j...

źródło: comment_1586187530ayEHxObznHjajdlEG48qGS.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaceka: ze strony louisa:

Certificates: ECE 22.05 (only tested as jet (open-face) helmet, chin bar has not been tested for impact protection)
Z tego co czytałem na innych stronach to mimo tego obudowania wokół szczęki, kask chroni tylko górę - czyli jest tak samo "wydajny" jak orzeszek.

@supersonicmikeoftheskies: dziękuję uprzejmie, na pewno wezmę pod uwagę Twoją propozycję ()
@misiek735: od dwóch sezonów ten model był moim bestsellerem. Największą zaletą tego kasku jest wygląd. Model combat jest już prawie wyprzedany. Aktualnie na rynku dostępny jest Combat evo (zmieniona szczęka, jedna szyba w zestawie, niższa cena). Jest jeszcze model Covert-X, wykonany z włókna szklanego. Ogólnie to dobrze wykonany garnek, posiada ciekawy patent na wypięcie dolnej części wyściółki na upalne letnie dni, nie ma się co tam zepsuć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NutsCracker: dziękuję! Teraz rozumiem dlaczego na niektórych aukcjach widzę że sprzedają dwie szybki albo jedną. Przynajmniej mi się wyjaśniło że to kwestia również związana z nazewnictwem.

No to skoro bestseller to chyba mam wygranego w tym starciu
Z tego co czytałem na innych stronach to mimo tego obudowania wokół szczęki, kask chroni tylko górę - czyli jest tak samo "wydajny" jak orzeszek.


@misiek735: No to jak dla mnie kask nie nadaje się na nic szybszego niż motorower :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaceka: skoro tak uważasz, spoko. Fakt że jest to chętnie kupowany garnek o czymś świadczy. Poza tym, może to zabrzmi głupio ale nie zamierzam się rozbijać. Sam wyjazd na motocyklu daje mi poczucie mojego ostatniego wyjazdu bo ja o siebie się nie boję, tylko o innych jak jeżdżą.