Wpis z mikrobloga

#budownictwo #stolarstwo #majsterkowanie
Chciałbym sobie postawić wiatę taką jak na zdjęciu.
Jaki jest koszt materiałów jeśli chciałbym je kupić w tartaku?
Co najlepiej dać na dach? Zależy mi na tanim rozwiązaniu
Zastanawiałem się nad zamówieniem gotowych elementów jak tutaj https://www.woodandplay.pl/Wiata-garazowa-GRANIT-1-300x500-p105/?ref=Google+Merchant+Center ale to jednak za dużo będzie kosztować wg mnie.
kamilry123 - #budownictwo #stolarstwo #majsterkowanie 
Chciałbym sobie postawić wiat...

źródło: comment_1586171845CrfAbhY7Xbh1YSod7YMzoS.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kacor87: policzyłem sobie na tej stronie http://www.zhitov.ru/pl/wood/ wszystkie elementy i wyszło mi, że materiał nie powinien kosztować więcej niż 200zł.
1 Słupki 9 x 9 x 210 cm 6szt
2 Belki nośne 4 x 12 x 250 cm 4szt
3 Belki dachowe 4 x 10 x 300 cm 7szt
4 Deski boczne 2 x 12 x 250 cm 4szt
5 Zastrzały 4 x 10 x 40 cm 8szt
6 Deska
  • Odpowiedz
wyszło mi, że materiał nie powinien kosztować więcej niż 200zł


@kamilry123: uuu panie, to sie rozczarujesz.

Mozna to zrobic z mokrej sosny a potem ci sie powykreca i bedzie skrzypiała na wietrze, albo bedzie sie chybotała cała. Ja bym to robił ze stabilnego drewna konstrukcyjnego C24. Cena za m3 brutto = 1500 PLN. Cena za impregnacje to różnie - niektórzy licza jako dodatek do m3, niektórzy od m2, niektórzy jeszcze inaczej. Nie zlecałem nigdy impregnacji, wiec ciezko mi sie
  • Odpowiedz
@kamilry123: deski 45x95 mm = cena za metr 11 pln, dlugosci handlowe 6m, wiec idealnie na dachowe.
7 sztuk potrzebujesz wiec bierzesz takich 4 dechy, wychodzi ci 24m biezace x 11 pln za m = 264 PLN za dachowe, z czego zostaje ci odcinek 3m. Mozesz uzyc gdzies indziej :)

mamy juz 500 PLN a zrobilismy dopiero słupki i mamy materiał na belki poprzeczne dachu.

Widzisz wiec, ze jednak ta
  • Odpowiedz
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: dzięki za wyczerpująca odpowiedź
no właśnie nigdy nie kupowałem drewna do budowania czegoś, stąd mój brak wiedzy w tym temacie.
Też mi ta cene się wydawała trochę zbyt niska, no ale to było liczone po 600m^3.
Nie chcę też za dużo wydawać ze względu na to, że to ma być tylko wiata na różne graty i auto tam i tak nie będzie stało.
Wcześniej miałem wiatę, które była zakonserwowana
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kacor87: to musiało byc z 10 lat temu i po dobrej znajomości.

Za 600 aktualnie to dostaniesz jedynie deskę 22-25 mm, no chyba że bierzesz cały samochód to te 600 jest realne.

Taka normalna tarcica w niedużych ilościach to 800-1100 zł, strugana koło 1500.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kamilry123: powinien być spadek
Pod blachę koniecznie membrana albo folia żeby Ci się woda nie skraplała.

Blacha na ściany też się nada ale ja bym opierdzielil deska żeby nie wyglądało to jak blaszak
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kamilry123: dokładnie tak jak kolega @Powuyo napisał. Dodał bym tylko żeby zaimpregnować przed zakryciem blacha bo te impregnaty z tartaków to ściema. No i krecilbym wszystko wkrętami na torxy. Oprócz blachy która trzeba farmerami. Spadek im większy tym mniejsze obciążenie śniegiem i deszczem. Spadek najlepiej zgodnie ze spadkiem terenu żeby woda swobodnie odpływala lub zainstaluj rynny i zbieraj deszczówkę. Teraz w obecnych czasach przyda się :) pozdrawiam
  • Odpowiedz