Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś się orientuje o co chodzi z grami na Xbox One, które można kupić na allegro w wersji cyfrowej za parę zloty? Zakładam, że jest to jakiś przekręt/piractwo za które grozi utrata konta Microsotf? Ktoś korzystał z takiej usługi?
#xboxone #microsoft #gry
  • 19
@dewey: kupujesz wtedy konto z przypisaną tam odpowiednią grą.

legalne to to raczej nie jest, ale niektórzy tak robią żeby sobie po prostu pograć i nie zanurzać się jakieś statystyki, historie konta czy achievmenty
@dewey: kupujesz dostęp do konta z tymi grami, prędzej czy później można spodziewać się bana, ale na to konto do którego kupujesz dostęp. Jest to niezgodne z regulaminami usług MS, ale czy to piractwo, to nie wiem.
@seeksoul: no ja mam szczerze mówiąc głęboko gdzieś rzeczy, które wymieniłeś, ale z drugiej strony opłacam game passa, do tej pory wszystkie gry, które kupowałem były legalne i nie chciałbym stracić konta lub mieć zablokowanej konsoli...
@m200: a co w sytuacji kiedy takie konto zostaje zablokowane? Załóżmy, że składam wtedy reklamację, gość wysyła mi nowe konto i czy wtedy po zalogowaniu się na nie mam zachowany progres w grze, czy muszę zaczynać od nowa?
@dewey: Logujesz się na kupione konto, ustawiasz je jako domowe w ustawieniach konsoli. Pobierasz grę, wracasz na swoje konto i normalnie grasz. Korzystam czasem i jeszcze nic się nie stało.
@DoggoCS: hmmm mi po zakupie gry przyszła instrukcja, która karze się zalogować na to konto, następnie uruchomić grę, ustawiać konsolę w tryb offline, dopiero wtedy przełączyć na swoje konto i wrócić do gry mając to drugie konto w tle. Ty sugerujesz, że normalnie można grać na swoim w trybie online?
@dewey: Jeśli konto, które kupisz ma opcje ustawienia konsoli domowej (jedno konto ma 5 ustawień na rok) i nikt ich nie wykorzystał to ustawiaj śmiało, pobieraj grę, wracaj na swoje konto i grasz sobie single, online czy co tam jeszcze chcesz. Jeśli ktoś wyczerpał to 5 ustawień no to pozostaje użyć instrukcji od sprzedawcy.
@DoggoCS: gdzie to mogę sprawdzić? Jak to ustawić? W instrukcji był jeszcze zapis żeby ustawić profil jako "bez ograniczeń" czy to o tym rozmawiamy?
@DoggoCS: dzięki za tip, widzę, że to konto ma jeszcze 4 możliwe zmiany, więc reasumując ustawiam je jako domowe i mam się normalnie wylogować, po czym zalogować na swoje, które może być ustawione online i normalnie grać? Na koniec je usuwam i tyle? Czy to, że gra została zainstalowana przed dokonaniem tego ustawienia w czymś przeszkadza?
@DoggoCS: ostatnia rzecz i już Cię nie męczę. Widzę, że w tej chwili moje oryginalne konto jest ustawione jako domowe. Czy ustawienie tej funkcji na tym nowym koncie wpłynie na obecne ustawienie mojego oryginalnego konta? Nie chciałbym się kiedyś przejechać, jak nie będę mógł ustawić mojego oryginalnego konta jako domowego.