Wpis z mikrobloga

Ożarów Mazowiecki, sytuacja z dziś. Podjechalem dziś na cmentarz, parkuje samochód, otwieram drzwi, podjeżdża Straż Miejska i napier****la przez megafon: Zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia i rozporządzeniem Premiera proszę zostać w domu. Pytam: czy mogę na cmentarz a strażnik mówi, ze jak wyjdę to wlepi mi karę 5000 zł. wsiadłem do samochodu i odjechałem. Cmemtarz W Ożarowie Mazowieckim jest zamknięty. Brama jest zaklejona taśmą.
#koronawirus
  • 5
  • Odpowiedz
@CrudBonza: Dziwne. Nie ma zakazu uczestnictwa w obrzędach religijnych. Wydaje mi sie ze modlitwa przy grobie moze byc takim obrzędem. Ewentualnie dla pewnosci wbijaj na cmentarz o takiej godzinie gdy jest msza w kaplicy cmentarnej.
  • Odpowiedz
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 31 marca 2020 r.
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
(...)
Rozdział 2
Ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się oraz obowiązek poddania się kwarantannie
(...)
§ 5. [Zakaz przemieszczania się]
W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania
  • Odpowiedz