Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Z samego rana przychodzę z pytaniem. Prawdopodobnie przeprowadzę się końcem miesiąca na inne mieszkanie. Niestety nie ma tam internetu i rodzi się w mojej głowie pytanie.
Jaki internet wybrać?
Jak wygląda instalacja internetu LTE lub jakiegoś innego takiego z routerem, bo szczerze kompletnie się na tym nie znam. Wiem tylko, że przychodzą Panowie i coś robią.
Czy jakoś przebijają ściany czy coś i czy jest to później widoczne? Niestety wątpię, żeby właścicielka pozwoliła mi na jakieś ingerowanie w ściany itd.
Jaką firmę polecacie?
Ew. jak wygląda internet mobilny z jakimś modemem/czymś podłączanym do laptopa. I czy opłaca się?
Dość sporo gram w gry online jak WoW, Apex czasami zdarza się pobrać jakąś grę ze Steama albo jakiejś innej platformy. Właściwie cały czas w tle leci mi YT, muzyka ze Spotify, wypok, FB.

#internet #lte #mieszkanie #internetmobilny
  • 12
Ew. jak wygląda internet mobilny z jakimś modemem/czymś podłączanym do laptopa. I czy opłaca się?


@Weiki06: To jest wlawsnie lte, tylko teraz sa routery do tego

Dość sporo gram w gry online jak WoW, Apex czasami zdarza się pobrać jakąś grę ze Steama albo jakiejś innej platformy. Właściwie cały czas w tle leci mi YT, muzyka ze Spotify, wypok, FB.


no to #!$%@? mieszkanie wybrales bez stacjonernego internetu pod takie potrzeby
@Weiki06: LTE to zależy jak trafisz - może działać dobrze, może być słabo. Zanim prawdopodobnie zmienisz mieszkanie na inne, to zapytaj właściciela jakie są możliwości jeżeli chodzi o internet. Jak jest tylko LTE to szukaj dalej.
Właściwie to się dowiedziałem, że właścicielka " żadnych umów nie podpisywała i każdy ma swój internet chyba ". Posprawdzam jak to działa w każdym razie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: rzeczy które się robi zawsze przed wynajęciem mieszkania to sprawdzenie: jakdojade, pyszne.pl, i internetu właśnie.

Jeśli chcesz ściągać gry to internet LTE się nie sprawdzi bo najczęściej mają limity 100-200 GB potem drastycznie zwalniają. Sprawdź strony orange, Netii, UPC ze swoim adresem i zobacz czy jest jakiś normalny. Jeśli z tych nie ma to może jest jakiś osiedlowy czy coś.
@Weiki06: ja bym odradził LTE szczególnie jak lubisz pograć w gry typu Apex. Sprawdź co masz w okolicy, Netia, UPC, etc i weź od nich jakieś stabilne łącze o prędkości np 250Mb. Okablowanie zwykle jest już, przyjdzie Pan z routerem podłączy i tyle, będziesz miał po wifi w domu.
@Weiki06: nie zamawiaj przez „pośredników” bo tam widzę „Zamów” tylko wejdź na stronę www.upc.pl bezpośrednio i tam poszperaj w ofercie, 500Mb to super prędkość. Mam dobre doświadczenia z UPC. Daj znać jakby co. Na www.netia.pl mają też opcje bez okresu, że płacisz troszkę więcej natomiast nie angażujesz się długoterminowo. I można wypowiedzieć umowę z miesięcznym wypowiedzeniem wtedy bez żadnych konsekwencji i kar pieniężnych.