Wpis z mikrobloga

#panek #carsharing #samochody

Jechałem dziś pierwszy raz carsharingiem, wzialem sobie merca GLA z Panka. Ale to jest śmietnik. Co z tego że skrzynia 7 biegów , auto wyje powyżej 3k obrotów jakby mu silnik miał wyskoczyć, dach jakoś tak nisko poprowadzony że w swojej 206cc mam lepszą widoczność. Generalnie to jestem zawiedziony, co do samej usługi to spoko sprawa ale czy to jest tańsze od własnych 4 kółek? Mam sąsiada na osiedlu co jeździ codziennie Yariską od nich, ile to trzeba robić dziennie km żeby się opłacało? Wsiadłem potem w swoją 14 letnią #bmw i normalnie inny świat, cichutko, nie wyje, siedzi się wygodnie. ¯_(ツ)_/¯ muszę namierzyć gdzie stoją te graty od nich, dzieciakom bym malucha i poloneza pokazał, widziałem też jakiegoś Trans-ama i Wranglera u nich, ale tam ceny to już w ogóle na głowę upadli..
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kick_Ass: plusem jest darmowy P w strefie płatnej i praktycznie auto na żądanie.
Własnym autem z LPG można zejść do 28gr/km + eksploatacja. (Wyjdzie te 50gr)
Tu płacisz 0.80 gr, w weekend 60.
Dobrze, niedobrze? Porównywalnie
  • Odpowiedz
GLA z Panka. Ale to jest śmietnik. Co z tego że skrzynia 7 biegów , auto wyje powyżej 3k obrotów jakby mu silnik miał wyskoczyć, dach jakoś tak nisko poprowadzony że w swojej 206cc mam lepszą widoczność


@Kick_Ass: Bo to A klasa, samochód dla małej kobiety. Skrzynia 7 biegowa to cecha, a nie wada.

, ile to trzeba robić dziennie km żeby się opłacało?


To zależy od modelu przemieszczania się. Ja
  • Odpowiedz
  • 1
@j0seph jasne , pewnie dsg zmiana delikatna jak w skuterku, tylko chodzi mi o to ze ten silnik do takiego auta to jakaś porażka jest. Moment obrotowy malutki, powyżej 3k obrotów ryk jakby ci sipnik koło ucha pracował. Trochę spodziewałem się po mercedesa czegoś innego. Trzeba było yariskę wziąć.
  • Odpowiedz
pewnie dsg zmiana delikatna jak w skuterku, tylko chodzi mi o to ze ten silnik do takiego auta to jakaś porażka jest.


@Kick_Ass: Nie wiem jaki w Panku jest silnik, ja miałem styczność z 2.0, 280 kW i ze względu na powolne działanie skrzyni musiałem planować każde wyprzedzanie.

skrzynia redukowała bieg maksymalnie w dół, tak że obroty dochodziły do odcięcia, potem następowało oczekiwanie (różnie, od 0,5 do 3 sek) po czym
  • Odpowiedz
@retardo: w trasie nie jeździłem Yarisem, ale CHR po mieście owszem - wyje. jak by miał 2 "tryby" obrotów, albo power i wycie, albo eco i cisza, nic pomiędzy...
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Z perspektywy czasu jako były już klient usług carsharingowych mogę się wypowiedzieć (Wydawałem około 1000-1300 zł na najmy dobowe miesiecznie oraz około 800 zł na tzw kilometrowke)

W przypadku PANK

Toyota Yaris: Auto twarde, piszczy przy hamowaniu że aż wstyd w mieście bo wszyscy się obracają (pewnie kazdy model ktory uzywalem mial jakis #!$%@? hamulce)
CHR: Wyje tak jak @j0seph napisał, jest to po prostu jezdzacy czołg.
Marcedes GLA: Standard
  • Odpowiedz
Seat Arona:


@EntryMode: o to, to. Seat też mi chyba najbardziej podpasował. Przemieszczałem się tylko lokalnie, gdybym potrzebował nawigacji to i tak nigdy nie korzystam z zintegrowanych - na pewno ma Android Auto / Carplay.
  • Odpowiedz
@j0seph: Do arony mozna android auto ale jak wiadomo nei jest ta apka wspierana w Polsce i trzeba sie bawkać w samochodzie w pobieranie apk na telefon z nieznanych źródeł. Ja osobiscie tego nie posiadam w swoim telefonie a pobieranie tego dla jednego auta i to wypożyczonego mija się z celem i ideologią aut carsheringowych. W tradycyjnej wypo takich problemów nie posiadam. Btw mnie osobiście dziwi jak można zamówić flote za
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: masz clkowita racje. przetestowalem kilka ich gla bo myslalem ze jeden moze byl uszkodony ale nie jak na auto za 100 papiera i okolo 160 koni to szrot zero buta, wyje, szarpie przy zmianaie biegów. prywatnie bym nie kupil. przejedz sie seatem arona inna kultura i przyspiesza i robi to płynnie. fajne autko
  • Odpowiedz