Wpis z mikrobloga

Jak jest ze zwrotem podatku? Pracowałem sobie przez 2 miechy w UK Mail przez agencję Extra Personnel ale odchodząc z roboty nie wziąłem P45 XD Czy mogę spodziewać się rozliczenia podatku przez pracodawcę (jeśli tak to do kiedy?), a jeśli nie to polecacie jakąś firmę zajmującą się tym?
#uk
  • 16
  • Odpowiedz
@gibanaa: HMRC pod koniec roku podatkowego samemu sobie policzy wszystko i jeśli należy Ci się zwrot to wyślą Ci list. Możesz tez założyć sobie Personal Tax Account i zobaczyć czy coś już podliczyli (po kwietniu rzecz jasna).
  • Odpowiedz
@gibanaa: Nic nie musisz. Sami sobie policzą i wyślą zwrot lub zażądają dopłaty. Tyle, że jto trochę trwa (nawet kilka miesięcy). Jeśli się do nich zgłosisz, możesz to przyspieszyć, choć nie wiem jak to teraz w czasie epidemii działa.
W P45 masz te same informacje co na ostatnim payslipie.
  • Odpowiedz
Okej, czyli załóżmy, że do czerwca? powinienem dostać zwrocik elegancki na konto? Czy może to trwać nawet dłużej?
  • Odpowiedz
@gibanaa: 5 kwietnia konczy sie/zaczyna rok podatkowy więc najlepiej odrazu 5 kwietnia złożyć deklaracje podatkową na stronie hmrc, i jak to twój pierwszy raz to czekasz kilka tygodni jak już się rozliczałeś to nawet i do 2 tygodni bedzie kasa, samemu ciężko ogarnąć to na pierwszy raz wiec za 30f ktoś Ci może to rozliczyć jakiś księgowy
  • Odpowiedz
@XemkaX: z tego co widziałem na stronie HMRC to do rozliczenia podatku samemu potrzeba P45, a ja niestety tego nie wziąłem od swojego pracodawcy, więc będę się musiał zgłosic do jakiegos ksiegowego
@Ggggghhhhhh: placilem podatek, teraz w Anglii bylem drugi raz, za pierwszym razem mi rzeczywiscie nie odprowadzali podatku.
  • Odpowiedz