Wpis z mikrobloga

#serwispc #komputery #laptopy #glosniki
Mirki, bo już nie daje sobie rady. Od ponad roku prawy głośnik zaczyna mi strasznie hałasować. Gdy puszczę muzykę/film to po około 30 sekundach stopniowo zaczyna buczeć (przez pierwsze 30 sekund jest ok). Co jest najdziwniejsze, że hałasuje również gdy wyciszę muzykę/film albo gdy korzystam ze słuchawek. Ktoś wie może co jest tego przyczyną? Albo mogę jakoś wyłączyć ten głośnik (ale żebym mógł korzystać ze słuchawek? Filmik podglądowy:
  • 9
Ten problem mam już ponad rok i napisałem sobie program, który co 30 sekund wyłącz i włącza mi głośnik (wtedy przestaje buczeć), ale szukam lepszego rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@koorekk: Tak, w 55 sekundzie wyłączyłem z filmiku dźwięk, żeby pokazać, że nawet gdy ustawię dźwięk na 0 to i tak głośnik buczy po około kilkudziesięciu sekundach
@Patres: to wygląda tak jakby jakiś kondensator miał jakieś delikatne przebicie. Najłatwiej będzie Ci jak odłączysz po prostu głośnik z płyty głównej. Jaki masz model lapka? Może Ci chociaż podpowiem czy będzie łatwo go odpiąć
@Patres:
No i git i sprawa ugłaskana :P Chociaż szkoda, że poniesione zostały ofiary w postaci tej klawiatury :P ale skoro wiesz jak to drugi raz pójdzie jeszcze szybciej :P

To jest jakiś typowy odjeb tego lapka? Czy trafiłeś na taki egzemplatrz tych głośników?
@koorekk: Nie mam pojęcia, w Internecie nic nie wyczytałem. Jak dla mnie laptop jest bardzo dobry, ale ma już swoje lata (coś około 5 lat), więc coś miało już prawo gorzej działać.
@Patres:
Możesz sobie wykluczyć uszkodzenie układu audio jeszcze. Miałbyś pewność wtedy że nie chip jest strzelony tylko głośniczek.
Zmień wtyczki, lewy głośnik do prawej wtyczki. Jak będzie buczał lewy głośnik podłączony pod to samo gniazdo na płycie głównej co prawy to masz wyeliminowaną opcję.