Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirko jak wygląda sprawa alimentów? Od 3 tygodni siedzę na bezrobociu i nie mam nic. Chce przelać 300zł zamiast 900zł ustalonych alimentów. Po prostu nie mam.
Czy jak po epidemii wyrownam to coś mi grozi? Matka dziecka i tak zamieszkuje w mieszkaniu ktore ja kupiłem i korzysta ze wszystkiego co jest w tym mieszkaniu.

#prawo #alimenty

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania Nie ma żadnych szczególnych przepisów o alimentach na czas zarazy. Termin określony w wyroku jest cały czas wiążący. Jeżeli nie zapłacisz w terminie 900 zł, tylko 300 zł, to opóźnisz się z zapłatą 600 zł i mogą być naliczane od tego odsetki oraz może zostać wszczęta egzekucja sądowa na wniosek złożony przez matkę. To, że nie masz z czego zapłacić nie ma najmniejszego znaczenia - termin upływa a brak pieniędzy czy
@AnonimoweMirkoWyznania: Musisz złożyć do Sądu pozew o zmniejszenie alimentów, ale Sądy nie pracują, także błędne koło. Płacić musisz. Złóż pozew o zmniejszenie i płać mniej, uchroni Cię to po części od zarzutu niealimentacji i nie będą Cię ciągać po policji składać wyjaśnień. Dogadaj się, też z matką dzieci jeśli możesz. Choć wiem, że czasem jest to niemożliwe.