Wpis z mikrobloga

  • 37
@1918 Nie można. Te ograniczenia nakładane w rozporządzeniach są dość wątpliwe prawnie. Choć i tak zalecam się stosować dla bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@1918 no teraz szukajcie kruczków prawnych aby wyjść z domu bo przecież wolnym narodem jesteśmy. No kuźwa to chyba dla dobra twojego, mojego i innych nie sądzisz?
  • Odpowiedz
no teraz szukajcie kruczków prawnych aby wyjść z domu bo przecież wolnym narodem jesteśmy. No kuźwa to chyba dla dobra twojego, mojego i innych nie sądzisz?


@sapkrzys: Czyli to dla naszego dobra pis nie wprowadził stanu wyjątkowego?
  • Odpowiedz
@Karbon315: Nie. Po prostu nie musiał wprowadzać stanu wyjątkowego, bo PO przygotowało w 2008 r. ustawę, która pozwala podjąć podejmowane dziś działania. Jest to ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
  • Odpowiedz
@sapkrzys:

no teraz szukajcie kruczków prawnych aby wyjść z domu bo przecież wolnym narodem jesteśmy. No kuźwa to chyba dla dobra twojego, mojego i innych nie sądzisz?


no teraz szukajcie kruczków prawnych aby jednak przeprowadzić wybory w epidemię bo przecież Duda potem straci poparcie. No kużwia stan nadzwyczajny to chyba dla dobra twojego, mojego i innych nie sądzisz?
  • Odpowiedz
@1918: Na podstawie prawnej dostania #!$%@? pałą od policji. A tak na poważnie słabo że nie wprowadzają tego stany wyjątkowego ale zróbmy coś dobrego dla siebie i otoczenia niezależnie od polityków. Wychodzenie bo nie ogłosili danego stanu to jak robienie mamie na złość i nie noszenie czapki w zimie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vasek: a dlaczego cytujesz art. 46a, który mówi o stanie epidemii lub stanie zagrożenia
epidemicznego o charakterze i w rozmiarach przekraczających możliwości działania
właściwych organów administracji rządowej i organów jednostek samorządu
terytorialnego, skoro wcześniej jest art. 46, w którym jest wskazane:

2. Jeżeli zagrożenie epidemiczne lub epidemia występuje na obszarze
  • Odpowiedz