Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam starej gry, którą widziałam w sąsiedztwie ok. 20 lat temu. Nie pamiętam, czy gra była na PC, czy na Amigę. Byłam purchlakiem, dla którego był to po prostu komputer.

Albo się przesuwało, albo pochłaniało bloki (były chyba różnokolorowe i były kamienie lub diamenty), łaziło robactwo. Jak sięgam pamięcią, to pamiętam, że jak w kilka dzieciaków graliśmy, to jeden chłopak zawsze krzyczał "Awaria! Robak na wolności!", więc zakładam, że jakieś robale tam były. Sterowało się ludzikiem (też nie mam pewności). Nie pamiętam, jak wyglądał. Pamiętam czarne bądź ciemne tło. Różne poziomy. Googlowanie mi nie pomaga, nie znajduję screenów tej gry. Może ktoś coś kojarzy?

#retrogaming #staregry #gimbynieznajo
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ririsu12: musisz zawsze określać jaki gra na rzut, czy widok z gory, boku, paleta kolorów, cel gry; kojarzę kilka gier, ale za mało informacji podajesz, żeby coś wytypować :p różne poziomy, byłaś purchlakiem nie pomaga xD
@DragDay7: Cóż, ten sam widok, co gry, które podane były powyżej, paleta kolorów cóż... pamiętam czarne tło i kilkukolorowe kamienie, ale nie będę ryzykować, że to było 16 kolorów, chociaż dużo na to wskazuje. Celu gry też nie do końca pamiętam, to było dla mnie bardzo dawno temu. Mogę jeszcze dodać, że było dosyć dużo tych poziomów, ale czy się je odblokowywało, to nie pamiętam. Coś mi się kojarzy, że nie
@DragDay7: Ta perspektywa, ale to było na trochę innej zasadzie. Robaki kłuły gracza, więc się ich unikało, a bloki to się przesuwało, a niektóre się niszczyło. I jak się bloki przemieściło, to zdzarzało się, że robak uciekł i krążył i trzeba było być ostrożnym.
@DragDay7: Znam ten ból. Ja obecnie jestem w trakcie poszukiwania dwóch gier (tej, co tutaj i skrobnęłam pod tymi tagami jeszcze jeden post). Zarówno Google, jak i DuckDuckGo mi nie pomagają i zaczynam odnosić wrażenie, że sobie chyba te gry wymysliłam, ale no kurde, nie grałam w nie sama xDDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ririsu12: mi tez zostaly 2 z dziecinstwa ale ni #!$%@? nie znajde - internety poległy xD ale poszukując gier pisalem na reddicie r/tipofmyjoystick i gosc mi po paru miesiacach odpisal z jedną grą. Podczas oglądania youtube przypomnial sobie o moim poście xD mindfuck na całe życie bo gra była naprawdę impossibru do odnalezienia. Polecam tam :P tylko max szczegółów podaj