Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam pytanie może mądre może głupie nie wiem. W zeszłym roku we wrześniu byłem w jednym z włoskich miast. Zwróciło mi uwagę coś co u nas jest niespotykane. Tam nie było żadnych ptaków. Zero ćwierkania cisza jak makiem zasiał. Może ktoś ma jakieś wyjaśnienie? Nawet w parkach była kompletna cisza. #podroze #ptaki #ornitologia #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@przemo123mo we wrześniu to generalnie za dużo ptaki się nie udzielają. Pisklęta odchowane i obżerają się żeby nabrać masy przed migracjami albo na zimę ogólnie.
  • Odpowiedz
@przemo123mo Kiedy w Londynie zaobserwowano duży spadek liczebności ptaków śpiewających, postanowiono przeprowadzić badania mające na celu wykrycie przyczyny tego zjawiska. Okazało się, że ptaków jest najmniej, w dzielnicach zamieszkanych przez bogatych ludzi. Dalsze obserwacje wykazały, że ptaków nie ma tam, gdzie ogródek jest zadbany. Dlaczego? Jeżeli trawnik jest bardzo często koszony, żywopłot wciąż strzyżony, a zamiast polnych kwiatków rosną gatunki egzotyczne, brakuje owadów, które stanowią pożywienie wielu gatunków. Ponadto kosząc zbyt
  • Odpowiedz