Wpis z mikrobloga

Japonia przyspiesza. Czyżby już lawina zachorowań wystartowała? Dziś było 89 nowych przypadków. Z czego w samym Tokio 63.

Aktualizacja :
Zdjęcie pokazuje stan na godzinę 19:00. Gdy oglądałem wiadomości przed chwilą podano, że w prefekturze Chiba było 58 przypadków. O 19:00 podano tylko 5. Spływają kolejne wyniki badań, wygląda na to że dziś było ponad 150 przypadków.

W Chiba okazało się, że chora była kucharka w domu dla niepełnosprawnych. Przebadano wszystkich z podejrzeniem czyli 93 osoby i 58 miało wynik pozytywny.

W Tokio w szpitalu dwie pielęgniarki dziś zostały zdiagnozowane. Jedna w wieku 20+ druga 30+. Pierwszy raz zauważyły brak smaku i powonienia 18 marca. 23 już totalnie nic nie czuły. Nie miały gorączki ani kaszlu. Wyglądały zupełnie normalnie. Wczoraj badano cała załogę szpitala prawie 130 osób. One dwie okazały się chore. Jedna z nich była w innym szpitalu. Tam po przebadaniu wszystkich pracowników okazało się, że jest 8 chorych.

Jutro wrzucę aktualizację.

#japonia #wiadomoscizjaponii #koronawirus #2019ncov #covid19stats
ama-japan - Japonia przyspiesza. Czyżby już lawina zachorowań wystartowała? Dziś było...

źródło: comment_1585401755fNmOce9HYn8S7TU5O7Ou5b.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 7
@Seyonne raczej zmienili przepisy. Lekarz pierwszego kontaktu może skierować na badania. Te można już też wykonać w prywatnych labolatoriach i koszt pokrywa ubezpieczenie zdrowotne.
  • Odpowiedz
@ama-japan: Wiem że wykop nie lubi Gonciarza, ale ładnie pokazuje co działo sie pare dni temu w Japoni. Troche zlekcewazyli po czasie i YOLO. Teraz wychodzą skutki takiego podejścia.
dawid131 - @ama-japan: Wiem że wykop nie lubi Gonciarza, ale ładnie pokazuje co dział...
  • Odpowiedz