Wpis z mikrobloga

Siema Mircy, mam takie wstydliwe pytanie, ale w obecnej sytuacji zaczynam kombinować i się przełamuję.

Pokrótce, moja narzeczona od prawie 2 lat (pierwsze pół roku była menedżerką z wielką zajawką na zrobienie z tego czegoś fajnego) prowadzi swój biznes jakim jest studio tatuażu i kolektyw artystyczny we Wrocławiu, pewnie niektórzy przedsiębiorcy wiedzą, że do własnego biznesu w naszym kraju początkowo się dopłaca, później wychodzi na zero i jeśli uda się przetrwać to ostatecznie nawet można zarobić. To był drugi miesiąc kiedy oprócz satysfakcji, zaczęły pojawiać się pieniążki (jeszcze nie pieniądze). Teraz niestety, fast forward do rzeczywistości (naprawdę fast bo posypało się w kilka dni), tak jak wszystkie tego typu usługi nie będziemy zarabiać, a być może zaraz, z łezką w oku, trzeba będzie się pożegnać. Dlatego zaczynam myśleć, i muszę poprosić o pomoc publiczność.

Ja pracuję zdalnie dla agencji reklamowej, po godzinach robię zlecenia, więc wszystko co mi się uda przeznaczę na życie i studio. Teraz pytanie do Was, co możemy dać od siebie? Co możemy robić online? czy jeśli zacząłbym robić streaming kursów z grafiki, UI/UX design, branding, podstawy pakietu Adobe, cokolwiek, za dobrowolne donejty, albo wprowadzić bony na dziary do wykorzystania daleko w przyszłości, kursy rysunku, wirtualne walk-iny to myślicie, że to są spoko pomysły? Mam straszny kompleks, jeśli chodzi o błaganie w internecie i bardzo się tego wstydzę. Parę osób z wykopu dostało od nas zniżki, kiedy było po staremu, parę nas odwiedziło na piwku - ja bym nadal chciał, żeby tak było, tylko nie wiem co mogę zrobić. Jeśli macie jakieś poważne i niepoważne pomysły to będziemy ultrawdzięczni.

Pozdrawiamy, ja - Krzycho Docente i Boruta Tattoo & Art Collective.

https://www.facebook.com/borutatattooandartcollective/

#borutacollective #tatuaze #tatuazboners #wroclaw #koronawirus #skateboarding
krzycho-docente - Siema Mircy, mam takie wstydliwe pytanie, ale w obecnej sytuacji za...

źródło: comment_1585063018rcRMHj6gMrtaJJXJesqRqk.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@krzycho-docente: plakaty są spoko, można tez zrobić kolorowankę dla dzieci w pdf do wydruku albo na smartfony z zagadkami etc., koszulki, kubki z fajnymi grafami i chwytającym hasłami, takie torby na zakupy z takimi rysunkami tez są zajebiste. No i szkolenia dla początkujących tatuażystow (nie znam się na tym temacie do konca, ale wydaje mi się, ze jest mnóstwo samouków).
  • Odpowiedz
@KorWojci: Problem mam tylko taki, że nie wiem czy jestem dobrym dydaktykiem, do tego nigdy nawet nie myślałem o tym, że będę w takiej sytuacji ;D Od samej myśli o tym, że ja mam być po tamtej stronie, mój szacunek do streamerów leci w górę o 500%. Jeśli kilku zainteresowanych będzie chciało ze mną testowo, na luzie, posiedzieć i pogadać to zawołam pod koniec tygodnia/w weekend, tylko dokończę swoje pracowe tematy
  • Odpowiedz
@krzycho-docente: a coś w stylu review UX/UI stron internetowych (może zgłoszą się chętni poza mną, ja bym zapłacił bo niedługo mam odpalać swój projekt). Albo z innej beczki: rysowanie obrazków na podstawie zdjęć? A jak nie, to otwieraj swój patostream:D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biando: myślałem o takiej formule, którą gdzieś tam lata temu wyczaiłem u amerykańskiego grafika na youtube, review/konstruktywna krytyka i poprawianie projektów graficznych wszelkiej maści na żywo, do tego ciekawostki, tricki branżowe i praca z klientem, o ile ktoś się zda na moje powiedzmy "doświadczenie" ;---)
  • Odpowiedz
@krzycho-docente: A dlaczego na żywo? Nie lepiej coś w stylu: dostajesz adres strony, robisz jej przegląd, dajesz feedback i propozycje zmian np. w formie tekstu + ewentualnie doprecyzowanie tematu na żywo (live, przez telefon, itp). Łatwiej Ci będzie ogarnąć popracować w tzw. wolnej chwili
  • Odpowiedz
@krzycho-docente: Załóż kanał na youtube, za materiałami zarówno dla robiących tatuaże, a też dla tych chcących zrobić..
Ta rozpoznawalność przełoży się na klientów. Inni youtuberzy, jak choćby Aneta Witt, nie raz powtarza że sama wszystkich nie obsłuży i namawia do szukania innych osób.

Sam nigdzie nie znalazłem odpowiedzi np. czy tatuaże u facetów są tylko dla miłośników depilacji.
Jak tatuaż się zmienił od czasów robienia ich w obowiązkowym wojsku.
  • Odpowiedz