Wpis z mikrobloga

Okej na poważnie Żuczki Robaczki teraz proszę. Wytłumaczcie mi to tak jak dziecku.
Wszak wstydem nie jest niewiedza a brak chęci pogłębienia jej.

Niech mi ktoś wytłumaczy proszę!

1. Paraliże szpitali, brak podstawowych wyposażeń sanitarnych - brak płynów do dezynfekcji itd.
Przy 766 zakażonych.

Wcześniej szpitale się nie odkażały? Nie potrzebowały rękawiczek, fartuchów, płynów?
Przy "klasycznych" (nie zakaźnych) przyjęciach rękawiczek się nie używa? Nie dezynfekuje się rąk?

Dlaczego szpitale nie potrzebowały w takiej ilości? TEORETYCZNIE szpitale są obłożone mniej (odwoływane zabiegi i przyjęcia).

I teraz nie wiem - ilość chorych i potencjalnie chorych jest dużo większa niż podają oficjalne media, czy po prostu teraz zaczęto dbać o higienę w szpitalach?

2. Wszystkie ręce na pokład!

Skoro ilość chorych na COVID nie jest statystycznie ogromna, i ilość osób które są badane pod tym kątem nie jest niewyobrażalna (nie bada się wszystkich powracających, ani tych na kwarantannach ani też tych którzy mieli kontakt z podróżującymi) to skąd nagle tak ogromne zapotrzebowanie na personel medyczny?

Z czego to wynika? Czy to dmuchanie na zimne?

Z góry dziękuję wszystkim którzy chcieliby rozjaśnić mi nieco umysł.

#koronawirus
  • 14
@allthatihave: używa się więcej środków, to nie jest tak że tego wszystkiego nie ma, tylko przy potencjalnie chorych zakaźnie pacjentach są inne procedury. Liczby z dupy ale np szpital zużywa dziennie teraz 300 par rękawiczek a wcześniej zużywał 50. Podobnie z lekarzami, ktoś musi przyjmować zwyczajnych pacjentów a ktoś być wydzielony tylko do tych z podejrzeniem koronawirusa, ponieważ j tak było niewielu lekarzy i już wcześniej grafiki dyżurów były ledwo dopinane
@Andi128: Jednakże nie bada się aż tylu osób - jest to zrozumiałe że w razie ogromnego wzrostu potrzebna jest ogromna masa tychże jednak - to mi się nie klei. Rozumiem że teraz wzmożono ostrożność ale zasadniczo gdzieś te wszystkie rękawiczki z rynku popłynęły. Gdzie one mogą być skoro szpitale ich nie mają?
@allthatihave: Problemem może być to, że restrykcje jeśli chodzi o bezpieczeństwo personelu i pacjentów muszą być dużo wyższe niż przeciętnie.
1. Nie mamy szczepionki
2. Nie mamy leków
3. Wirus przenosi się przed pierwszymi obawami jak i od osób bez objawów
4. Wysoki wskaźnik R0 wirusa