Wpis z mikrobloga

@CorpusCallosum: Wiem o czym mówisz - zdarzyło mi się już wypaść poza świat gry i obserwować go od spodu. XD
I ta bezsilność, kiedy giniesz po raz n-ty od szarży dzika kalidońskiego, który na ekranie przebiegł dobry metr od postaci. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Leot93:
A to nawet nie o to chodzi. #!$%@? system walki, umiejętności, zabójstwo postaci z lvl wyższym niemożliwe w formie skrytobójstwa - XD W origins praktycznie każdego jak odpowiednio się zakradłeś robiłeś na strzała z ukrycia, a tu takiej opcji nie ma nawet xD
  • Odpowiedz
@Leot93:
W sumie dodałbym jeszcze - #!$%@? w szybką podróż w miastach, przez co trzeba #!$%@?ć z punktów widokowych, i szybką podróż statkiem (XD), przez co w misji w Koryncie jak mi obróciło statek na lewą strone mapy to musiałem #!$%@?ć na Mykonos przez pół mapy.
  • Odpowiedz
@CorpusCallosum: Aaa masz na myśli kwestie mechaniczne.
IMHO system walki ma swoje wady, szczególnie ten komicznie wyglądający unik, ale ogólnie jest w porządku.
Utrudnienie skrytobójczego one-hita w RPG rozumiem jak najbardziej, przecież to byłoby OP, gdyby dało się nawet najsilniejszego najemnika jebnąć na strzała - mijałoby się wtedy z celem tworzenie jakiegokolwiek systemu walki bezpośredniej.
  • Odpowiedz
@CorpusCallosum: Ta seria już od dłuższego czasu odchodzi od pierwotnych pomysłów, a idzie w stronę aRPG w otwartym świecie. Co ma grecki najemnik do bractwa zabójców? (zrobiłem ok. 30% fabuły jakby co)

Z resztą, przy odpowiednim buildzie nadal można one-hitować większość postaci, przynajmniej na wysokim poziomie trudności.
  • Odpowiedz
@CorpusCallosum: Trzymają metkę AC, bo ona przyciąga ludzi. Gdyby nazwali grę inaczej, to ludzie i tak stwierdziliby, że to AC z inną nazwą. Ryzykowaliby jednak, że fani serii nie kupią, bo nowa marka.

Co do one-hitowania na skrytobójstwach, na odpowiednim buildzie masz 100% crit chance przy pełnym zdrowiu i to wystarcza na normalnych przeciwników, a bossów wykańczasz na 1-2 ciosy bohatera. Fakt faktem samemu też padasz od dwóch ciosów.
  • Odpowiedz
@Leot93: jak szybko levelujesz? xD Bo robię misję na powiedzmy 30 lvl a nagle wychodzi, że muszę mieć 40 żeby móc ją skoczyć bo jestem za słaby. Przez to mam w #!$%@? rozpoczętych misji
  • Odpowiedz
@ama_tor: Sidequesty i robienie znaków zapytania daje sporo punktów XP, ale misje o których wydaje mi się, że mówisz są dedykowane, żeby przechodzić powoli, wraz z rozwojem głównego wątku, a nie na raz.
IMHO rozpracowanie tematu czcicieli, zabicie legendarnych bestii dla córek Artemidy itd. powinno się rozciągnąć na kilkadziesiąt/set godzin gry. :)
  • Odpowiedz