Wpis z mikrobloga

@spere: Jakie to głupie. Skad kosciol ma na to brać?
1mkn euro to nawet nie jest lewandowskiego miesięczna wypłata, a przecież on sie jeszcze z Anną skłądał xD
  • Odpowiedz
@dqdq1: Naprawdę nie przeczytałeś artykułu który ci podałem? Rozmowa z Tobą to jak rzucanie pereł przed świnie.

Państwo zaczęło zajmować grunty kościelne po uchwaleniu przez Sejm 20 marca 1950 r. tzw. ustawy o przejęciu dóbr martwej ręki. Gwarantowała ona Kościołowi pozostawienie gospodarstw do 50 ha w centralnej Polsce i 100 ha na tych ziemiach w województwach śląskim, poznańskim i pomorskim, które przed 1939 r. leżały w granicach II RP. Jednak od początku zapisy te były łamane.


@dqdq1: Innymi słowy PRL łamał prawo
  • Odpowiedz
@KonradLuzik: w zamian za utracone majątki kościelne utworzono w PRL fundusz kościelny (niepotrzebnie). Kolejna kwestia jest to ze polski kościół rościł sobie pretensje do majątku niemieckiego kościoła- jakim prawem nie mam pojęcia dlatego z dużym przymróżeniem oka traktuje twoje rewelacje.

Majątki zostały zwrócone i cieszę ze to poruszyłeś bo w sprawie komisji majątkowej toczyło się sporo spraw kryminalnych.

A fundusz kościelny mimo zwracania nieruchomości nadal istnieje i kosztuje podatnika ok
  • Odpowiedz
@KonradLuzik: ale czaisz że ta ziemia którą III RP "oddaje" nie spadła z nieba?

Zajęli ją jakby nie było siłą - bo wtedy ją mieli i robili to batem i mieczem - a teraz biedny kościółek poszkodowany przez PRL trzeba mu to oddać?

No i - mieli kawał pola za bagnem, a daje im się działki w centrum Krakowa. Plus miliardy rocznie gotówką. Kiedy to się
  • Odpowiedz
@KonradLuzik: skoro powstał w zamian za ziemie, ziemia została zwrócona a fundusz nadal istnieje to według ciebie wszystko jest ok? xD katolicyzm w pigułce, pomieszanie mentalności niewolnika i braku umiejętności wyciągania wniosków.

Wcześniej pytałem czy jesteś niedorozwinięty, teraz nie mam wątpliwości.
  • Odpowiedz
@diogene: Co do artykułu, to w nim samym możemy przeczytać:

Ale wniosek dotyczył też art. 70a. Posłowie podkreślali, że Kościołowi katolickiemu przyznano prawo bezterminowo oraz z większymi limitami niż innym uregulowanym prawnie związkom wyznaniowym. TK orzekł jednak w 2011 roku, że przepisy te są zgodne z Konstytucją.


Tak więc kościół działa w ramach prawa. Prawo to zostało potwierdzone przez trybunał konstytucyjny. Jeżeli wiesz o jakimś łamaniu prawa przez kościół, powinieneś jak najszybciej zgłosić to do prokuratury. W przeciwnym razie jesteś (przynajmniej moralni) współwinny przestępstwa. Co więcej z artykułu wynika, że TK uznał
  • Odpowiedz
@KonradLuzik: to nie ja mówiłem że bezprawnie, oh jestem pewien że wszystko jest zgodnie z prawem, raczej o brak prawników i ludzi w rządzie nie można ich posądzać :)

ja tylko stwierdzam że to jest złodziejstwo, nawet jeśli zgodne z prawem. I tutaj się rozbija teoria kolegi wyżej o tym, że na kościół płacą tylko chętni. Wykorzystują prawo pisane pod nich do tego, by pobierać miliardy złotych z budżetu ORAZ
  • Odpowiedz
@Simple-Man: tu najbardziej podoba mi się fragment z (słabego) filmu "polityka" vegi, jak rydzyk przemawia na urodzianch radia maryja o tych "marnych 200 tysiącach dotacji" ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam
  • Odpowiedz