Wpis z mikrobloga

Załadowane
10k - crud oil etf
5k - pko bp
8k - boeing (na tym #!$%@? raczej, ale hold póki zysku nie będzie)
5k - orlen

I #!$%@? ulica zapakowana, a ja razem z nią. Wszystkich plusujących zawołam 31 lipca i zdam wynik czy typowy Kowalski może zarobić w czasie kryzysu czy zostanie #!$%@? przez wieloryba biznesu.
#gielda
  • 39
  • Odpowiedz
  • 0
@robertuw etf na ropę inwestuje poprzez kontrakty terminowe. A gdy kupujesz kontrakt terminowy to określa on cenę w dniu dostarczenia czy w przyszłości i cena jest szczególnie większą gdyż wliczone jest przechowywanie i to jaka będzie w przyszłości oraz oczekiwania inwestorów. Więc gdy teraz jest po 22 dolce to kontrakty będą po jakieś powiedzmy 27 gdyż przechowanie plus rynek spodziewa się wzrostu ceny. Stąd mimo iż wzrośnie powiedzmy do 26 to i
  • Odpowiedz
@kyudo: opowiadasz o zjawisku contango i backwardation a to za wysoki level :)) , napisz mu że nawet jak zarobi na papierze to niekoniecznie coś mu fizycznie zostanie , rolowania kontraktów też nie poruszaj :))
  • Odpowiedz
@Jakubaty:

nie słuchaj tych wykopowych znafców, zakopanych po jajca w cd projekt po 320 zł... czy ccc

pilnuj boeinga najbardziej czy go nie będą w jakiś sposób przekształcać, jakiejś interwencji państwa choć w przypadku jakiejś nowej wojny - produkcja na cele wojenne albo rozwój lotnictwa kosmicznego

ropa - wystarczy że znowu gorąco się zrobi na bliskim wschodzie, zamach na rurociąg, cokolwiek plus powrót gospodarek, zużycie zapasów a nawet interwencyjny skup; przypominam
  • Odpowiedz
@Jakubaty: to w plnach? Nie uważasz że może się wszystko popsuć przez złą sytuacje złotego? Sam wybieram się na zkaupy za jakiś czas i się nadal zastanawiam czy w $ czy pln
  • Odpowiedz
@em_wi_pi: Hmm, a to nie jest tak, że w PLNach to on za to zapłacił, więc teraz nie trzyma w PLNach tylko w akcjach? I jak kurs zagranicznych akcji w dolarach będzie szedł w górę, a złotówka dodatkowo leciała na pysk, to dla niego podwójna korzyść?
Niech mnie jakiś rekin finansjery poprawi jeśli źle rozumiem.
  • Odpowiedz
@Jakubaty: Nie słuchaj wykopowych znawców do siedmiu boleści. Nikt nie wie co bedzie. Najważniejsze, że decyzja jest twoja poparta jakąś analizą i przyszłe straty lub zyski będą wyłącznie twoją winą lub zasługą. Powodzenia.
  • Odpowiedz