Wpis z mikrobloga

@Cosmo_Kramer: jeżdżę sporo po świecie i dużo korzystam z revoluta, bardzo fajna opcja :) wrzucasz sobie pieniądze z normalnego konta i później płacisz na całym świecie w każdej możliwej walucie, bez zbędnych oplat za przewalutowanie :) dodatkowo na darmowym koncie można wypłacić równowartość 800 zł miesięcznie z bankomatu, nie trzymam tam milionów, raczej pieniądze, ktore chcę przewalic i nie chcę zeby mi normalnej karty zeskanowali ;) jeśli chcesz reflinka, wtedy chyba
@Cosmo_Kramer: Revolut w podrozach jest swiety. Mozna tez sobie przewalutowaywc bez prowizji do 20k co jest chyba najtansza teraz opcja.

Jesli chodzi o krypto odradzam bo nie mozna wyplacic na wlasny adres / giełdy etc. nie twoje klucze = nie twoje btc. Trzymanie tam krypto zaprzecza jego idei.
@varock: w zasadzie tam nie można wpłacić krypto ani wypłacić, tam z tego co sie orientuję (ale pewny nie jestem) chyba nawet nie mam tak naprawdę krypto. W każdym razie jeżeli chodzi o normalną walutę i używanie do płacenia na świecie to polecam :)
@Cosmo_Kramer: Dobre kursy, wygodna aplikacja, bonusy (44zł) za założenie konta z polecenia, iągle dodają nowe usługi jak kryptowaluty, akcje, złoto. Z minusów to tylko brak gwarancji bankowej ale Revolut to już nie mały startup i raczej nagle nie zniknie. Jeżeli chodzi o samą wymiane walut i płatności za granicą, taką samą funkcjonalność i kartę wielowalutową oferuje Kantor Alior Bank też za darmo
@Cosmo_Kramer: N26 to pełnoprawne niemieckie konto bankowe z normalną licencją bankową, zabezpieczenie dla depozytów, bardzo wygodna appka, rozliczane w euro, bardzo niski fee przy przewalutowaniu - płacisz w Polsce, a często w przeliczeniu na złotówki wychodzi 4,97 zamiast 5 zł. Przelew z N26 na BitPandę dochodzi jeszcze tego samego dnia. https://n26.com/en-eu

Na BitPandzie kupujesz dowolne krypto za euro/ sprzedajesz/ wymieniasz również z bardzo niskim fee. Masz także darmowe wypłaty na konto