Wpis z mikrobloga

@KontrastWykop: na NFZ jest sama operacja, prywatnie koszt 20-30k, niestety za aparat płacisz - standardowe leczenie ortodontyczne, wizyty itp, tylko często przy "naszych" wadach dochodzą wynalazki typu aparaty podniebienne, dystraktory co może podwyższyć koszt. Ja miałam też kortykotomię, żeby zęby mi nie powypadały, koszt 3k ale widać od razu przyspieszenie leczenia.
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl dobrze rozumiem, że przy tym całym procesie wywala się mnóstwo pieniędzy i istnieje duże ryzyko, że straci się zdrowie/mozliwości normalnego funkcjonowania (czyt. #!$%@? żuchwy, utrata zębów)?
  • Odpowiedz
Ja #!$%@? okazało sie że ja jestem chory, i #!$%@?łem sobie przyszłość za młodu bo sie nie wziąłem za siebie xD ludzie ja mam zwykłą pospolitą morde ale mam #!$%@? na to bo to nie moja droga życia.
  • Odpowiedz
@KontrastWykop przykro mi, najczęściej to wina rodziców, którzy mają gdzieś swoje dziecko, szczególnie w młodości, którzy najczęściej na zgłaszanie im tego typu problemów reagują tekstami w stylu: "Za dużo filmów się naoglądałeś", "Za dużo patrzysz w lustro narcyzie", albo "Przestań tworzyć problemy, które nie istnieją".
  • Odpowiedz
@madryzolw: a to zależy od punktu widzenia. Ryzyko jest ogromne jak przy KAŻDEJ operacji, koszty spore, masa czasu na dojazdy (ja mam orto w Białymstoku chirurga w Olsztynie), ale czy warto? Ja się zdecydowałam bo mam przez wadę ciągłe napięcie mięśni = bóle głowy i szyi od lat, wadę postawy spowodowaną "chowaniem" wady przez pochylanie głowy, starte do połowy dolne zęby i pochylone tak, że w przeciągu 10-20 lat bym się
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl można wiedzieć ile masz lat? Mam problem ze zgrzytaniem zębami, żuchwa lepsza niż u opa, ale bez szału. U orto niby byłem, wyciski zrobione, mało od niej dowiedziałem tak na prawdę i nie wiem czy się decydować i marnować 2 lata na 0 efekt. Dyskomfort w szyi odczuwam przy ćwiczeniach typu spacer farmera. Oczywiście toksyczni rodzice mieli to gdzieś i bagatelizowali problem wcześniej. Nie jestem przegrywem i wyznawcą blackpillu, ale jestem
  • Odpowiedz
@madryzolw: 29, o wadzie wiem od dawna, ale rodzice się "bali" coś z tym robić bo od początku wiadomo, że operacja nieunikniona, ryzyko itd., "dla nas wyglądasz pięknie" xD Wzięłam się po odłożeniu około 20k hajsu i po ogarnięciu sytuacji zawodowej, żeby wystarczyło z zapasem na całą imprezę.

Alternatywą często jest tzw. kamuflaż, czyli kryptonim dla "oszukajmy typa, że da się to naprawić aparatem i zepsujmy jeszcze gorzej, a później będzie
  • Odpowiedz
@madryzolw: aaa i zgrzytanie, zaciskanie zębów. Na to nosiłam tzw. szynę przez jakieś 4 miesiące po założeniu dolnego aparatu. Coś pomogło, mniej mnie bolała głowa po przebudzeniu rano. Podobno są apki antyzgrzytające, że alarmują i samokontrola czy nie zaciskasz szczeny akurat, ale nie testowałam skuteczności, no i w nocy lipa.
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl: @KontrastWykop: @Zgagulec: nie wciskajcie gosciowi kitu. Jego "wada" prawdopodobnie sie nie kwalifikuje do operacji. Mam znacznie bardziej cofnieta szczeke, cos jak w tym memie i lekarze chirurdzy mowia ze zgryz jest mimo wszystko poprawny. Ja wiem, ze rozowe sa przewrazliwione na punkcie szczeki ale nie robcie wody z mozgu OPowi
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl dzięki wielkie. Nawet nie wiem czy mam jakąś wadę zgryzu, czy nie, nie powiedziała mi. Jedyne o co pytała, to czy oddycham przez usta czy nos. Oddycham od zawsze przez nos, a i tak mam marną szczękę, więc nie wiem od czego to zależy tak na prawdę :/
  • Odpowiedz
@madryzolw: po to konsultacja z chirurgiem, on się tym zajmuje na co dzień, praktycznie spojrzenie i masz diagnozę i info czy to operacyjne + pomoc co z tym dalej

@OddajButa123: w moim przypadku ludzie są w szoku "gdzie wada" " nic nie widać", a w układzie kostno-zgryzowym jest i nikt by nie operował na NFZ dla widzimisię. Tego typu wady to estetyka i funkcjonowanie, jak również jedno wynika z drugiego.
  • Odpowiedz
@KontrastWykop: Kurde, zimouś, tam widać ślad jak by po czekoladzie. Mogłeś nie pisać o kocie :( .
Rozumiem że sierść, sam psy miałem całe życie, ale kobiety nie chcą "brudasów" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szczęka ma mniejsze znaczenie.
  • Odpowiedz