Wpis z mikrobloga

Witam, od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem licznika od gazu. Piec od razu uruchomiony, w całym domu ogrzewanie podłogowe. Dom parterowy, strop betonowy, ocieplony 13cm styropianu. Po dwóch dniach temperatura osiągnęła zadane 20st. Posadzki wylane w styczniu, tynki w lutym, dom ocieplony 20cm styropianu. Pracują 2 osuszacze. W miarę możliwości co kilka godzin jedzie ktoś opróżnić pojemniki i otwieramy wszystkie okna na 5-10min. Ilości wody w powietrzu masakryczne, sufity mokre aż się z ich leje. Może macie jeszcze jakieś inne podpowiedzi co zrobić aby to szybciej wyschło. Może zmienić temperature? Długość wietrzenia?
#budujzwykopem
kopulant - Witam, od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem licznika od gazu. Piec...

źródło: comment_15842696346lZdGPkfACGBvwzGt8DgZ5.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@kopulant: Ewentualnie zmniejsz temperaturę, żeby zrobić to mniej drastycznie. Jak masz zadane 20 st. w pomieszczeniu, to sama posadzka jest dużo cieplejsza i paruje jak głupia. Z tynków też się leje, bo są świeże.
  • Odpowiedz
@kopulant: proste... im wyższa temperatura tym wiecej wilgoci powietrze przyjmie. Grzej, nie obniżaj temp, rozszczelnij okna a gdy ktoś przyjeżdza otworzyć wszystkie okna i niech się wietrzy przez 30 min. Okna w sumie bym zostawił otwarte jako uchylone. Ja tak miałem przez dwa tygodnie i wilgoć wyszła
  • Odpowiedz
@Crow7422: podłoga ma 26-27st. Wilgotność wg wyświetlacza na osuszaczu 72% po otwarciu wszystkich okienek w przeciągu spada do 35%. Jak zaczynałem była na poziomie 82-85%
  • Odpowiedz