Wpis z mikrobloga

Ma któryś z mikrobów ofertę internetu od Orange z nielimitowanymi stacjonarnymi za 109zł miesięcznie? O, taką z tej tabeli.

Rozumiem, że 40 Mb/s to już jest zakładane na Fiberze i technik będzie musiał przyjść do domu? Aktualnie mam jakąś przedpotopową (jeszcze) kostkę telefoniczną podłączoną do Sagema 2704 (10-12 Mb/s) i puszczone przez niego Wi-Fi.

#orange #neostrada #fiber #internet
  • 10
@blackvanilla: mnie nagabywali ale sie nie zgodziłem bo jakim cudem podpisując niecały rok temu umowę maksymalną prędkośc na łączu mogłem miec 10mb i na taką podpisałem umowę a teraz nagle moge juz mieć 40. Ściema. Poza tym yt i tak ssie nawet na milionie Mb.
@tomy86: Jak zapytałam o to konsultanta to jego odpowiedź wyglądała mniej więcej tak:

blablabla Orange najlepsze blablabla nowe technologie blablabla umożliwimy to państwu


...czyli nic się nie dowiedziałam. Mam jeszcze trochę czasu do ewentualnego przedłużenia umowy, no ale zaczynam już powoli o tym myśleć.
@blackvanilla: Przyjdzie do domu, wymieni gniazdko, przyniesie nowy router, dekoder i kable. Jednak nie polecam. Mi od roku obiecują wymianę jakiegoś kawałka kabla w centrali. Co chwilę rozłącza i naprawdę rzadko udaje się ściągać coś z prędkością ~4mb/s. Jak miałem 2mb/s Neostradę to chodziła bez zarzutu. Umowy nie przedłużamy pod koniec roku, nie ma sensu.
@blackvanilla: Ah, dodatkowo nie dadzą Ci adaptera wi-fi więc jak masz stacjonarnego kompa to kup sobie lepiej jakiejś niezależnej firmy. Ja mam adapter jeszcze z poprzedniej Neo, ale nie ma sterowników do ósemki i chodzi net średnio.
@McQueen: Dzięki za obszerną odpowiedź. Z Orange to już toczyłam kilka bitw, dwa razy dostałam nawet oficjalne przeprosiny na piśmie. ;) Akurat z adapterem to nie miałabym problemu (stacjonarki nie posiadam, tylko laptop i inne urządzenia mobilne), ale mam niejasne przeczucie że spieprzą mi coś z gniazdkiem.
@Solitary_Man:

Od 1. marca klienci Orange wybierający Internet stacjonarny w opcji do 40 Mb/s lub do 80 Mb/s, będą otrzymywali Liveboxa 3.0 - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.


Teraz to już mam solidny mindfuck, dobrze by było gdyby napisali coś konkretniej na swojej stronie. Chyba przejrzę wzór umowy.
@Solitary_Man: No proszę - neostrada w pełnej krasie. Ale i tak chyba będę musiała zaryzykować. Nie uśmiecha mi się siedzenie na dziesiątce, a niestety nie mam możliwości wzięcia internetu od innego operatora bo nie jestem właścicielem linii telefonicznej.

@McQueen: Ten router... Ach, szczyt designu - te opływowe krawędzie! :P No ale grunt żeby jako-tako działał.