Wpis z mikrobloga

Oficjalnie przeprosiłem się z ESP. W 15 minut i praktycznie bez znajomości procesora nie zrobiłbym tego na niczym innym chyba.
Pomiar zużycia energii poprzez fotorezystor przy liczniku energii. Moc chwilowa liczona z częstotliwości migania diody. Dokładność zadziwiająco dokładna.

Znowu mam manię czujnikowania wszystkiego chociaż nie oszukujmy się, na mirko mamy króla pomiarów i daleko mi do niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektronika
Pobierz HamRadioOp - Oficjalnie przeprosiłem się z ESP. W 15 minut i praktycznie bez znajomoś...
źródło: comment_1584229634YZvXcA16doW4WM9z3W4RyX.jpg
  • 11
@ApacerPL: Chciałem na samym początku, ale koszta na 3 fazy (i jeszcze w niedalekiej przyszłości) w 2 strony są duże.
Mój licznik ma 2500imp/kwh co daje 1imp/0,4wh. Przy kilkunastu watach mam już impuls co kilka sekund. Dosyć dokładnie to mierzy, do poglądowych celów wystarcza.
@hrumque: Myślałem, że te dwukierunkowe mają jakąś sygnalizacje. No nie żartuj ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Do tego seriala bałem się podpinać (świecić) bo widziałem kiedyś na mirko odpowiedź energetyki na pytanie dot. tego złącza.
te interfejsy często są zablokowane przez operatora

@ApacerPL: oczywiście, mają hasło założone do konfiguracji/zapisu (tryb rejestrowy), ale pracują w trybie tylko-do-odczytu (tryb odczytowy). Przecież tak właśnie zdalnie odczytują sobie z nich stany, bez spisywania cyferek.