Wpis z mikrobloga

Mirki specjaliści spod tagu #ksiegowosc, mamy do Was pytanko odnośnie rozliczania faktur kosztowych z zagranicy od podmiotów, od których nie mam certyfikatów rezydencji. Konkretnie chodzi o faktury za szablony wordpress z #envato #themeforest. Czy dobrze rozumuje, że w związku z tym, że podatek u źródła, który muszę dodatkowo zapłacić wynosi 20% wartości faktury, a korzyść na wrzuceniu tej samej faktury w koszty wynosi 17%/19%, to nie opłaca się tych faktur brać na firmę i najlepiej zrobić, żeby klienci sami kupowali szablony?
Pytałem się mojej księgowej i ona twierdzi, że to się tak czy siak opłaca i korzyść z zaliczenia faktury do kosztów przewyższa stratę związaną z podatkiem u źródła, natomiast dla mnie nawet 19% < 20%, więc tego nie kumam.

Faktura jest na kwotę $47 i chyba nie ma vatu (a przynajmniej nie jest to rozbite tak jak na fakturach od polskich firm).
  • 6
  • Odpowiedz
@Shajo: no właśnie, więc tak jak ja kminie - jestem do tyłu :)

nie biorę pod uwagi nie rozliczenia tych faktur, jedynie powiedzenie klientowi, żeby kupił szablon samemu i mi go dostarczył. Więc nie sprzedam licencji, a jedynie wdrożenie strony.
  • Odpowiedz