Wpis z mikrobloga

Nie mam w zasilaczu żeńskiego wejścia na ten kabel od obudowy (wentylator regulowany). Drugi kabel to data który mogę podłączyć do zasilacza. Co się stanie jak nie podłącze tego?


@Lewo: Ty no nie wiem, ale zgaduje, że będzie nie podłączony regulowany wentylator a co za tym idzie nie będzie działał.
@Curus_Bachleda: st kabel? ogólnie obudowa ma regulacje wentylatora na obudowie. są dwa kable do wentylatorów: sata i ten na zdjęciu (3pinowy). Wg instrukcji obudowy, cytuje "Podłącz kontroler wentylatora do zasilacza za pomocą wtyczki S-ATA aby zarządzać aż trzema 3-pinowymi wentylatorami". Ogólnie zasilacz ma tylko kabel pod sata, pod to mniejsze gówienko nie.
@maxiuu: dobra są dwa kable wentylatorów - sata i ten. Sata podepnę, tego nie to wyjdzie, że nie ma prądu ale można nim sterować (xD), czy na odwrót - będzie działał ale nie będę mógł go kontrolować?
@Curus_Bachleda: z przodu Pure Wings 2 140mm
z tego co rozkminiłem idąc po kablach - sata jest od przedniego, ten 3 pinowy wichajster od panelu przedniego gdzie jest 3stopniowa skala sterowania obrotami
@Curus_Bachleda: @AVATARKUBA122: @maxiuu:
ok, to chyba rozwiązane - przetestuje jak juz uruchomię kompa.
Ten 3 pinowy z tego co wydedukowałem to wyjście jakbym chciał jeszcze jeden wentylator dokupić i podpiąć. Z kontrolera sterowania szybkością wentylatorów (front obudowy) idą takie trzy kabelki 3 pinowe, z czego dwa są użyte przez te wiatraczki z obudowy. Chyba jestem już zmęczony i nie zauważyłem tego.

Jeśli chodzi o SATA to ten kabel zasilający