Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie. Zupełnie szczerze, jestem zbudowany zachowaniem rodaków w obliczu tego cholerstwa, które dotyka nas wszystkich. Dziś zostałem przez 2 koleżanki poproszony o zakup leków, ponieważ nie czuły się najlepiej i nie chciały wychodzić na zewnątrz nie wiedząc czy to zwykłe przeziębienie czy coś gorszego. Zgodziłem się, poszedłem do apteki, a raczej przed aptekę, na drzwiach (przeczytałem kiedy byłem pierwszy w kolejce) informacja, że 1 osoba do 1 okienka, reszta karnie stała na zewnątrz w odległościach 4-5 m od siebie. Pojawiały się jakieś śmieszki, ale takie pozytywne xD Wewnątrz też wszystko ok, szybko, jasno i na temat - to jest, tego nie ma, proponuję zamiennik (panie w rękawiczkach i maskach). Po wyjściu musiałem podjechać po odbiór zamówienia do paczkomatu obok dużej galerii, z ciekawości zajrzałem - w środku pustki. Na serio uważam, że mimo wszystkich naszych wad jesteśmy całkiem fajnym społeczeństwem, które w razie grubszej lipy jest w stanie po chwilowym szoku się ogarnąć i zacząć funkcjonować w warunkach kryzysowych. Każde pokolenie miało swoje momenty próby, ten czas jest niestety nasz. Myślę, że nie będziemy gorsi. Dbajmy o innych (trzeba), siebie (wiadomo) i swoich bliskich (przede wszystkim). Damy radę :) #koronawirus #polska
  • 14
  • Odpowiedz
@Striker009: > które w razie grubszej lipy jest w stanie po chwilowym szoku się ogarnąć i zacząć funkcjonować w warunkach kryzysowych

Bardzo mądre zdanie, lecz troche smutne, że do tego potrzeba albo pandemi, albo wojny, albo rozbiorów i lat represji.
  • Odpowiedz
@Striker009: takich momentów w ostatnich latach było kilka: 2005 - 2137; 2010 - Smoleńsk; 2012 - Euro; 2020 - koronawajrus. Wszystko pomiędzy to wojny wewnętrzne. Skrajna nienawiść, skrajna miłość. To bardziej wygląda jak społeczeństwo borderów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Striker009: szkoda tylko że taka polska solidarność sie objawia tylko podczas kryzysu raz na kilka lat, a nie codziennie np. przez zwykła uprzejmość wobec siebie lub przestrzeganie podstawowych zasad życia w społeczeństwie
  • Odpowiedz