Wpis z mikrobloga

Obecnie mamy 4 (z CBA niby 5, ale dla mnie to jest formacja typu policyjnego) słyżby specjalne, pojawiają się głosy żeby zredukować je z powrotem do dwóch czli służby cywilnej odpowiedzialnej za wywiad i kontrwywiad oraz wojskowej, odpowiedzialnej za wywiad i kontr wywiad wojskowy. Ja natomiast uważam że lepiej byłoby połączyć obie agencje wywiadowcze w jedną i tak samo połączyć obie agencje kontrwywiadowcze, tak aby za wywiad odpowiedzialna była jedna agencja, a za kontrwywiad druga. Co uważacie ? #pytanie #ankieta #wojsko #sluzbyspecjalne

Co popierasz ?

  • Dwie agnecje wojskowa i cwywilna 68.4% (13)
  • Dwie agencje jedna od wywiadu druga kontrwywiadu 31.6% (6)

Oddanych głosów: 19

  • 4
  • Odpowiedz
@Russell777: Dlaczego nie powinno ? Taka jednolita służba wywiadu miałaby odpowiednie zarządy, polityczne, gospodarcze, wojskowe, które zajmowałyby się swoimi dziedzinami, ale pod wspólnym kierownictwem wg mnie działaliby sprawniej
  • Odpowiedz
@Trybus: Czyli połączenie struktur wojskowych oraz cywilnych miałoby skutkować ponownym podzielniem już wewnątrz nowej agencji? Trochę to bez sensu bo i tak i tak trzeba oddelegować ludzi do zadań i struktur jakie są obecnie. Wojskowe służby działają w specyficznych warunkach i o wiele węższej specjalizacji. To jest jak z reformą dowodzenia. Każdy ma swój pogląd każdy dobry w teorii a potem co rząd to poprawki.
  • Odpowiedz