Wpis z mikrobloga

Aktualny ranking na godz. 11:05:

Suma w Polsce: [60] zarażonych + [1] ☠

Ranking miast:
1. Poznań - 9 pkt [[1☠]]
2. Warszawa - 8 pkt (+2)
3. Wrocław - 7 pkt
. Lublin - 7 pkt
5. Racibórz - 5 pkt
. Łódź - 5 pkt
7. Ostróda - 4 pkt
. Szczecin - 4 pkt (+1)
9. Cieszyn - 3 pkt
. Leżajsk - 3 pkt
11. Łańcut - 2 pkt
. Opole - 2 pkt
. Zawiercie - 2 pkt*
14. Chorzów - 1 pkt
. Kraków - 1 pkt
. Oleśnica - 1 pkt
. Zielona Góra - 1 pkt

Wielki powrót naszej #warszawa do rywalizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
* Punkty Sosnowca przekazane Zawierciu (pacjent znajduje się na oddziale zakaźnym tamtejszego szpitala)

#koronawirus #rankingkoronny
  • 20
@nieskonczonosc: Zweryfikowałem, cały czas błędnie jest tam podawany pacjent, który przeszedł koronkę bezobjawowo i wyzdrowiał. Wrocław posiada aktualnie 7 zakażeń, ale niektóre źródła będą mówić, iż 8 (możliwe też jest przejęcie przez Wrocław pacjenta z Oleśnicy, w co wątpię).
@Tzss: Miejscowość Nisko dołączona do rankingu, sądząc po procedurach na Podkarpaciu, podejrzewam, iż niedługo Łańcut przejmie wszystkie przypadki koronki w województwie.
@BuQwald: a co to, zdrowy to się już nie liczy? :D
A tak serio, gazetawroclawska.pl podaje, że ten z rana to jest 9. przypadek we Wrocławiu, czyli według Twojego rankingu i tak wychodzi że 8. Ale w sumie to co za różnica, na razie i tak jest podium. :D
@nieskonczonosc: Wydaje mi się, że dodano do licznika Oleśnicę, zweryfikowałem kilka źródeł w tym temacie, jest lekka niespójność w temacie, ale wiadomo, że na tą chwilę oleśnicki pacjent jest w tamtejszym szpitalu. Powiem tak - ten przypadek tego Wrocławiaka, co przeszedł koronkę bezobjawowo jest mocno dziwny ( ͡° ͜ʖ ͡°), jest w wielu źródłach, ale agencje rządowe w ogóle nie przyjęły go jako "zakażonego". Niemniej sam w