Wpis z mikrobloga

Po WTC we wrześniu 2001r świat się przemienił. To był historyczny moment dziejowy. Podobnie jak upadek ZSRR w 1989. Podobnej skali efekty będą obecnie. To jest historyczny czas. Nawet sobie nie wyobrażamy liczby wzajemnych gospodarczych i nie tylko powiązań, które zostały wytrącone ze stanu stabilnej +/- równowagi. Obecnie następuje koniec świata - takiego jakiego znaliśmy.
#koronawirus
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szczypczalke: @suttree: w '89 weszła Pierestrojka, która byla wyraźnym sygnałem do zwijania żagli. Było wiadomo dokąd to zmierza. Faktyczne rozwiązanie to '91.
@pyzdek: trudno się nie zgodzić. Zauważ też że raz na 100 lat dzieje się takim przewrót, poczynając od odkryć Kolumba
@pyzdek: tak samo kryzys finansowy w 2008

Ogólnie światowe kryzysy mają do siebie to że pojawiają sie średnio co dekadę

Takie swoiste oczyszczenie na swiecie
A w sumie to co się zmieniło po WTC? Tak poważnie... mam wrażenie że WTC i "wojna w Iraku" to było takie pierwsze świadome doświadczenie konfliktu międzynarodowego dla wyżu demograficznego z początku lat 89tych i dlatego teraz wszyscy biorą to WTC za jakiś pkt zwrotny.
@pyzdek: Codziennie > następuje koniec świata - takiego jakiego znaliśmy.

Wszystko idzie do przodu i codziennie się zmienia. W tym przypadku tochęszybciej. Mam nadzieje, że ludzie zaczną myć ręce i dupę i przestaną macać kajzerki w lidlu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Stafford Wcześniej walczyli z komunistami, dyktatorami etc. Zmienili tylko nomenklaturę.

Więcej od 2001 w gospodarce swiatowek zrobił Internet, urządzenia mobilne i instytucje finansoww.